Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lituanistinė mokykla

Sukurta 2015.01.07 / Atnaujinta 2020.03.30 12:15
Pavadinimas Lituanistinė mokykla Pekine
Vadovas Rokas Liutkevičius
Adresas Lietuvos Respublikos ambasada Pekine, A-18, King's garden villa, 18 Xiaoyun road, Chaoyang District, 100125 Pekinas, Kinija
Telefonas +8 615 116981125
E. pašto adresas [email protected]

2011 m. rudenį duris atvėrusioje lituanistinėje mokykloje Pekine (Kinija) šiuo metu mokosi devyni vaikai nuo 5 iki 16 metų amžiaus. Antrus metus gimtosios kalbos paslaptis jiems atskleidžia mokytojas Rokas, Pekino užsienio kalbų universitete kinų studentus mokantis lietuvių kalbos. Kiekvieną sekmadienį į mokyklą besirenkantys vaikai mokosi taisyklingai rašyti, kalbėti, deklamuoja lietuviškus eilėraščius.  Prieš metus mokyklos tvarkaraštis pasipildė ir meno pamokomis, kuriose vaikai atskleidžia savo kūrybinius sugebėjimus, gali pabendrauti tarpusavyje gimtąja kalba. Čia jie piešia, klijuoja, išbando naujas technikas, dirba su netradicinėm medžiagom. Netrukus bus baigtas didžiausias projektas - vaikų svajonių miestelis, sukurtas pagal pačių mokinių eskizus. Menų  pasaulio keliais kiekvieną sekmadienį  vaikučius veda profesionalus aktorius, menininkas, šiuo metu pedagoginį darbą tarptautinėje mokykloje Kinijoje dirbantis Tadas.

 „Mūsų lietuvių kalbos ir meno mokyklėlė labai maža ir dar labai jauna. Tačiau svarbiausia juk ne tai. Svarbiausia, kad mūsų vaikučių noras išmokti, žinoti,  bendrauti, atrasti naujus pasaulius ir neužmiršti to, kas palikta toli toli namuose, Lietuvoje, yra labai didelis. Tas noras labai nuoširdus, pilnas šypsenų, gerų emocijų, išreiškiamų skardžiu juoku,  lietuviško eilėraščio ar dainos posmu, Trakų pilies piešiniu. Mes, diplomatai, labai džiaugiamės, galėdami sekmadieniais atverti mūsų ambasados duris ne tik  pačiai gražiausiai pasaulyje lietuvių kalbai, bet ir gražiai  krykštaujančiai vaikystei ….” (Lina Antanavičienė, Lietuvos ambasadorė Kinijoje).
 

„Brangūs tėveliai,

Lietuva - mūsų visų brangiausias turtas. Kaip žinome, išsaugoti savo gimtąją kalbą, kultūrą, tradicijas nėra lengva. Dar sunkiau tai pasiekti gyvenant visiškai kitokioje kalbinėje bei kultūrinėje aplinkoje.

Norėdami, kad išliktų gyva mūsų gimtoji kalba, turime labai stengtis. Be jokios abejonės, ypač daug pastangų įdėti reikia mums, už Lietuvos ribų gyvenantiems lietuviams. Negalime leisti savo vaikams išsižadėti savo šalies gimtosios kalbos, jos didingos istorijos bei aukštos dvasinės kultūros.

Esu įsitikinęs, kad kiekvienas lietuvis, nesvarbu, kur jis begyventų, turėtų lankyti lietuvišką mokyklą, domėtis valstybės reikalais, kasdien prisiminti savo tėvynę. 

Lietuvių kalbą mes labai mylime, ir ne tik stengiamės jos neprimiršti, bet ir vis geriau pramokti, net ir tolimajame Pekine. Nors mūsų mokyklėlėje Kinijos Liaudies Respublikos sostinėje besimokančiųjų būrelis kol kas ir negausus, vaikučiai vis tiek labai noriai ir nuoširdžiai laukia naujų pamokėlių. Kiekvieną sekmadienio popietę kalbame, žaidžiame, džiaugiamės ir juokiamės lietuviškai.
Mokykimės, puoselėkime ir tausokime gimtąją kalbą drauge!

Pagarbiai - mokytojas Rokas Liutkevičius"

Jei Jūs gyvenate Pekine ar netoliese ir turite mokyklinio amžiaus vaikučių, maloniai kviečiame tapti mūsų mokyklėlės lankytojais. Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected].

Naujienlaiškio prenumerata