Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorės Inos Marčiulionytės atsisveikinimas su Šandongo provincija

Sukurta 2020.07.24 / Atnaujinta 2020.08.20 10:36
   Ambasadorės Inos Marčiulionytės atsisveikinimas su Šandongo provincija
   Ambasadorės Inos Marčiulionytės atsisveikinimas su Šandongo provincija

   Baigiantis Lietuvos Respublikos ambasadorės Inos Marčiulionytės kadencijai Kinijoje, liepos 23 d. ambasadorė lankėsi Šandongo provincijos sostinėje Džinane su atsisveikinimo vizitu.

   Vizito metu ambasadorė susitiko su provincijos vicegubernatore REN Airong. Susitikimo metu pasidžiaugta gerais Lietuvos ir Šandongo provincijos santykiais. Lietuvos santykiai su Šandongo provincija yra vieni iš labiausiai išplėtotų santykių su Kinijos provincijomis.  Birštonas, Utenos rajonas ir Klaipėda yra susigiminiavę su trimis Šandongo provincijos miestais. Provincijoje lankėsi aukšti Lietuvos pareigūnai, surengta nemažai Lietuvos pristatymo renginių, čia gastroliavo Lietuvos teatrai, koncertavo Lietuvos atlikėjai.

    Šandongo mokslų akademijos Lazerių institutas labai domisi bendradarbiavimo su Lietuvos lazeristais  galimybėmis. Jų kvietimu, ambasadorė apsilankė Lazerių institute ir Džinano aukštųjų technologijų zonoje.

   Šandongo sostinėje ambasadorė atidarė Birštono skverą, projektą jam parengė  Birštono dizaineriai. Analogišką Džinano skverą ketinama įrengti Birštone.

   100 mln. gyventoju turinti Šandongo provincija – viena ekonomiškai stipriausių ir sparčiausiai besivystančių Kinijos provincijų, vadinama "Kinija miniatiūroje". Kinijos vyriausybė pasirinko Šandongo provinciją pilotine įgyvendinant šalies perorientavimą iš „kiekybės į aukštos kokybės ekonomiką“.

   Naujienlaiškio prenumerata