Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Kinijoje, po dviejų metų intensyvaus darbo, buvo išleista rašytojo, istoriko Laimono Briedžio knyga „Vilnius: savas ir svetimas“. Specialiai šiam leidimui rašytojas parašė naują įžangą, kurioje atskleidžia mažai kam žinomus istorinius faktus, siejančius Lietuvą ir Kiniją. Kiniškas leidimas taip pat yra papildytas naujomis, fotografų Mariaus Jovaišos bei Laimono Ciūnio dabartinio Vilniaus fotografijomis, kaip pageidavo leidykla. Knygą išleido viena didžiausių leidyklų Kinijoje „New Star Press“. Ji yra įtraukta į taip vadinamo „Naujojo Šilko kelio“ seriją, kurioje bus pristatomi šimtas Kinijos bei viso pasaulio miestų. Tai pirmoji istorinė knyga apie Lietuvą kinų kalba. Jos leidimą parėmė Lietuvos Respublikos ambasada Kinijoje ir Lietuvos kultūros institutas.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
lt kalba.jpg

Informuojame, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė konkursą užsienio lietuvių neformaliojo lituanistinio švietimo ir sporto projektams finansuoti 2020 metais. Konkurso tikslas – skatinti užsienio lietuvius mokytis lietuvių  kalbos, Lietuvos valstybės istorijos, kultūros, pažinti Lietuvos dabartį, taip pat sudaryti sąlygas saviraiškai lietuvių kalba, stiprinti ir puoselėti lietuvybę, telkti lietuvių bendruomenes užsienyje įsitraukti į sveikatą stiprinančią ir jų fizinį aktyvumą didinančią veiklą.

Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

“Atmintis gyva, nes liudija” kasmetinė pilietinė akcija, skirta prisiminti ir paminėti Sausio 13-osios įvykius, kuomet buvo apginta Lietuvos Nepriklausomybė drąsių ir ryžtingų Lietuvos žmonių dėka. Ta proga Lietuvos Respublikos ambasada Pekine nušvito atminimą, susitelkimą ir vienybę simbolizuojančių žvakučių šviesa. 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Stancikas1.jpg

Gruodžio 2-6 dienomis Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas dalyvavo pasauliniame teatrų forume Kinijoje („World Class Theatre for the Chinese Audience“). Prestižiniame pasaulinio lygio teatro Kinijos žiūrovams pristatymo renginyje vyko susitikimai, diskusijos bei 2020 metų krypčių Kinijoje bei Europoje pristatymas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Gruodžio 13 d. Pekino lietuvių bendruomenė Lietuvos ambasadoje minėjo Advento laikotarpį, prisiminė prieškalėdinio laikotarpio lietuvių tradicijas, dainavo dainas.

Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Faustas1.jpg

Gruodžio 6-8 d. Nandžingo „Poly“ teatre įvyko ilgai laukta režisieriaus Rimo Tumino spektaklio – W. Goethe „Faustas“ pasaulinė premjera. Tai buvo nuostabus 2019 m. Nandžingo dramos festivalio finalas ir įvykis, kurio nuo pat repeticijų pradžios spalio mėnesį laukė visas Kinijos teatro pasaulis. Nuostabios architektūros teatre, projektuotame Zahos Hadid, daugiau nei 1000 žiūrovų tapo užburiančio reginio liudininkais. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Terapiju plakatas.jpg

Lapkričio 28 d. Seulo “Dream Theater” įvyko neeilinis įvykis Lietuvos kultūros istorijoje. Pirmą kartą Azijoje buvo pastatytas spektaklis pagal lietuvių dramaturgo pjesę – Birutės Kapustinskaitės „Terapijos“. Jau keletą metų Oskaro Koršunovo teatre sėkmingai rodomas kūrinys nuo šiol jaudins ir Korėjos žiūrovus. Spektaklio premjeroje apsilankė Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir P. Korėjoje Tomas Ivanauskas bei dramaturgė B. Kapustinskaitė. Dalinamės jos įspūdžiais po spektaklio premjeros.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 11 21 studentai a.jpg

Lapkričio 21 d. ambasada skambėjo nuo lietuviškų dainų, eilėraščių, šokių ir žaidimų. Kinijos studentai iš Pekino užsienio studijų universiteto, Pekino tarptautinių studijų universiteto ir Hebėjaus užsienio studijų universiteto lankėsi Lietuvos ambasadoje Pekine tradiciniame metiniame lietuvių kalbą studijuojančių kinų studentų susitikime, kur stengėsi parodyti, kaip jie moka kalbėti lietuviškai, kaip gerai pažįsta lietuvišką kultūrą, papročius ir pačią mūsų šalį.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019-10-08 Kaziliūnaitės poezija Honkonge foto 2.jpg

Spalio 6 d. Honkonge, kultūros bendruomenės pamėgtame Kubrick knygyne-kino teatre įvyko lietuvių menininkės Aušros Kaziliūnaitės naujausių poezijos kūrinių pristatymas. Prieš tai autorė savo poeziją pristatė Taipėjaus poezijos festivalyje. Renginį vedė knygyno atstovė Polly Ho, poetės eilėraščių kiniškus vertimus skaitė A. Kaziliūnaitės geras draugas, garsus Honkongo poetas Chow Hon Fai. Taip pat poetės eilėraščių vertimai buvo publikuoti pagrindinio, vien poezijai skirto Honkongo žurnale „Voice and Verse“.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Po ledu 1.jpg

Lietuvos teatras vis labiau įtvirtina savo kaip aktualaus, profesionalaus ir šiuolaikiško teatro vardą tarp Kinijos žiūrovų. Tai dar kartą įrodė ir į Beijing Fringe festivalį pakviestas Artūro Areimos teatro spektaklis „Po ledu“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 09 19 Mianmaro filmų festivalis - afiša.jpg

Rugsėjo 20 d. Mianmare, Jangone (Rangūne) oficialiai bus atidarytas 28-asis Europos filmų festivalis, kuriame pirmą kartą dalyvauja ir Lietuva. Dešimt dienų truksiančioje kino šventėje, vyksiančioje dviejuose Mianmaro miestuose – Jangone ir Mandalajuje, bus parodytas net dvidešimt vienas ES šalių ir jos kaimynių (Izraelis, Norvegija, Šveicarija) filmas.

Lietuviška kino premjera Jangono festivalyje bus pažymėta lietuvių režisieriaus Donato Ulvydo legendine epine drama “Tadas Blinda. Pradžia”. Filmo premjera įvyks rugsėjo 23 d. ir filmas bus kartojamas rugsėjo 29 d.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Datong 1.jpg

Rugsėjo 10 d. Datonge (Kinija) vyko iškilmingas penktą kartą surengto tarptautinio fotografijos festivalio „The Power of Image“ atidarymas. Lietuva kartu su Suomija pakviestos dalyvauti kaip garbės viešnios.

Istorinė, kultūros diplomatija »
07-ICIF_01.JPG

Kur yra Lietuva? Toli gražu ne kiekvienas kinas, apsilankęs ką tik pasibaigusioje tarptautinėje kultūrinių industrijų parodoje ICIF Šenženo mieste, žinojo atsakymą į šį klausimą. Bet daugybės jų dėmesį patraukė lietuvių kūrėjų darbai. Apie tai pasakojo ir įtakingi televizijos kanalai, ir pagrindiniai interneto portalai. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata