Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson susitiko su Kinijos kultūros ministru Luo Shugang, kitais Kinijos kultūros vadovais

Sukurta 2017.05.24 / Atnaujinta 2017.06.05 11:19
  Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson susitiko su Kinijos kultūros ministru Luo Shugang, kitais Kinijos kultūros vadovais

  Gegužės 25-28 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė–Jonsson lankosi Pekine. Vizito darbotvarkėje – susitikimai su Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministru Luo Shugang ir svarbių Kinijos kultūros organizacijų vadovais, dalyvavimas reprezentacinės parodos „Lietuvos menas: Peizažinis mąstymas“ atidaryme.

  Gegužės 25 d. L. Ruokytė–Jonsson susitiko su Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministru Luo Shugang ir aptarė aktualius dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus. Pastaraisiais metais, o ypač įsteigus kultūros atašė pareigybę Lietuvos ambasadoje Pekine 2015 m., suaktyvėjo ryšiai tarp dviejų šalių valstybinių ir nevyriausybinių meno institucijų.

  „Kultūriniai Lietuvos ir Kinijos ryšiai aktyviai vystomi jau keletą metų. Kontaktų užmezgimas su koncertinėmis organizacijomis ir festivaliais, teatrais ir kitomis kultūros bei meno organizacijomis atveria kelius į didelę Kinijos kultūros rinką“, – pabrėžė ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

  Dideliu įdirbiu išsiskiria Nacionalinė filharmonija, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT), Lietuvos dailės muziejus. Lietuvos scenos menų atlikėjai dalyvauja prestižiniuose festivaliuose, rengia pasirodymus svarbiausiuose Kinijos koncertų ir teatrų salėse. Šiais metais Kinijos nacionaliniame scenos menų centre rodytas LNOBT spektaklis „Gulbių ežeras“, Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas M. Barkausko, dalyvavo „Šilko kelio festivalyje“ Šenženyje ir „Geltonios upės muzikos festivalyje“ Džengdžou mieste. Kinijoje lankėsi Lietuvos muzikos prodiuserių delegacija, Beišano pasaulio muzikos festivalyje pasirodė folkroko grupė „Žalvarinis“, koncertinius turus surengė akordeonistas Martynas Levickis ir muzikos atlikėja Jurga Šeduikytė.  Šiuo metu Kinijoje gastroliuoja Vilniaus Mažasis teatras ir Andželikos Cholinos šokio teatras.

  Susitikime su Lietuvos ir Kinijos kultūros ministrai kalbėjo apie Vidurio ir Rytų Europos šalių ir Kinijos bendradarbiavimo (16+1)  platformą, kuri atveria platesnes galimybes menininkų ir ekspertų mainams, profesinio meistriškumo tobulinimui. Šiemet Kinijoje vyksta 16+1 šalių kultūros sezonas, kuriame pakviestas dalyvauti būrys Lietuvos menininkų ir atlikėjų. Rugsėjo mėnesį Hangžou mieste vyks III-sis kultūros ministrų forumas, kuriame planuojama  priimti 16+1 šalių kultūrinio bendradarbiavimo gaires 2018-2019 metams.

  Šiandien ministrė L. Ruokytė–Jonsson lankėsi didžiausiame Kinijos istorijos ir meno muziejuje – Uždraustajame mieste. Susitikime su Uždraustojo miesto muziejaus direktoriumi dr. Shan Jixian buvo aptarti bendradarbiavimo muziejininkystės, istorinių pastatų ir kultūros vertybių išsaugojimo ir pristatymo visuomenei klausimai, svarstytos galimybės rengti kultūros paveldo ir muziejų specialistų mainus, keistis gerąja praktika.  Ministrė susipažino su muziejaus struktūra , apžiūrėjo kaligrafijos, tapybos ir juvelyrikos meno ekspozicijas. Uždraustojo miesto muziejuje yra sukaupta beveik 2 milijonų kultūros paveldo ir meno kūrinių kolekcija, kuri sudaro 42 proc. visų Kinijos muziejų saugomų eksponatų. Per metus Uždraustojo miesto muziejų aplanko apie 15 milijonų lankytojų.

  Susitikime su Poly teatrų tinklo vadovybe aptartos galimos bendradarbiavimo  perspektyvos pristatant ryškiausius Lietuvos atlikėjus ir meno kolektyvus. Ministrė pakvietė tinklo atstovus atvykti į Lietuvą tarptautinio teatro festivalio „Sirenos” metu ir plačiau susipažinti su Lietuvos teatru. Poly teatrų tinklą Kinijoje sudaro 20 moderniai įrengtų salių, kuriuose pristatomi garsiausi šalies ir užsienio scenos menų kūrėjai.

  „M Woods“ galerijos, esančios Pekino 798  meno zonoje, įkūrėjui Li Han buvo pristatyti jaunieji Lietuvos menininkai. Kinijos „M Woods“ galerija yra viena įdomiausių ir profesionaliausių šiuolaikinio meno galerijų Pekine. 2019 m. „M Woods“ galerijoje bendradarbiaujant su meno ir edukacijos centru „Rupert“ ir gali būti surengta personalinė Jono Meko paroda.

  Gegužės 26 d. kultūros ministrė Kinijos nacionaliniame dailės muziejuje Pekine atidarys pirmąją reprezentacinę modernaus ir šiuolaikinio Lietuvos meno parodą Kinijoje. Parodą, bendradarbiaudamos su Kinijos nacionaliniu dailės muziejumi, surengė Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija ir Lietuvos Respublikos ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje.

  Kultūros ministerijos informacija

  Naujienlaiškio prenumerata