Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Laimono Briedžio knyga „Vilnius: savas ir svetimas“ išleista Kinijoje

Sukurta 2020.04.30 / Atnaujinta 2020.04.30 10:51
   Laimono Briedžio knyga „Vilnius: savas ir svetimas“ išleista Kinijoje
   Laimono Briedžio knyga „Vilnius: savas ir svetimas“ išleista Kinijoje
   Laimono Briedžio knyga „Vilnius: savas ir svetimas“ išleista Kinijoje

   Kinijoje, po dviejų metų intensyvaus darbo, buvo išleista rašytojo, istoriko Laimono Briedžio knyga „Vilnius: savas ir svetimas“. Specialiai šiam leidimui rašytojas parašė naują įžangą, kurioje atskleidžia mažai kam žinomus istorinius faktus, siejančius Lietuvą ir Kiniją. Kiniškas leidimas taip pat yra papildytas naujomis, fotografų Mariaus Jovaišos bei Laimono Ciūnio dabartinio Vilniaus fotografijomis, kaip pageidavo leidykla. Knygą išleido viena didžiausių leidyklų Kinijoje „New Star Press“. Ji yra įtraukta į taip vadinamo „Naujojo Šilko kelio“ seriją, kurioje bus pristatomi šimtas Kinijos bei viso pasaulio miestų. Tai pirmoji istorinė knyga apie Lietuvą kinų kalba. Jos leidimą parėmė Lietuvos Respublikos ambasada Kinijoje ir Lietuvos kultūros institutas.

   Praėjusiais metais Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio skyriaus atliktas šalies žinomumo pasaulyje tyrimas parodė, jog Kinijoje Lietuva geriausiai žinoma kaip krepšinio šalis. Jonas Kazlauskas, Arvydas Sabonis, kaip žymiausio kinų krepšininko Yao Mingo idealas, dabar Donatas Motiejūnas, yra tie, kas, kinų žiniomis sieja šias dvi, per tūkstančius kilometrų nutolusias šalis.

   Neabejotinai, sąsajų yra ir daugiau. Tai – Lietuvos teatras, su Rimu Tuminu, Oskaru Koršunovu ir Ramune Kudzmanaite priešakyje, „Lietuvos geležinkeliai“, sėkmingai prisidėję prie Lietuvos medikų aprūpinimo medicininėmis, kovai su COVID-19 skirtomis priemonėmis, lietuviška įmonė LITAO, jau penketą metų sėkmingai gyvuojanti Šanchajuje ir padedanti į Kinijos rinką integruotis siekiančiam Lietuvos verslui, vis didėjantis lietuviškos produkcijos eksportas, augantys kinų turistų bei studentų, studijuojančių lietuvių kalbą skaičiai ir kt.

   Tačiau yra tolimų, šimtmečius siekiančių istorijų, apie kurias nei eilinis kinas, nei Lietuvos gyventojas nieko nėra girdėjęs. Kaip XVII a. į katalikišką misiją Kinijoje atvyko jėzuitas Andrius Rudamina, lankęsis Makau, Hangžou ir 1631 m. miręs Fudžou mieste. Apie lietuvių Lopatų šeimą, kuri Kinijos mieste Harbine buvo pastatę vieną didžiausių cigarečių fabrikų visoje Kinijoje. Apie per antrąjį pasaulinį karą į Japoniją išvykusius Lietuvos žydus, bet susiklosčius nepalankioms aplinkybėms, deportuotus į tuo metu japonų okupuotą Šanchajų ir tokiu būdu išgyvenusius holokaustą.

   Kaip sako pats L. Briedis, ši knyga yra kelionės keliautojams – netikėti susidūrimai tiek realiai, tiek vaizduotėje – puiki knyga šiam laikui, kai keliauti galime tik sėdėdami fotelyje. Lietuvos Respublikos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė priduria, kad „kinus žavi Europos architektūra, juos užburia ir Vilniaus senamiesčio grožis. Tikėkimės, kad pandemijai pasibaigus, sutiksime Vilniuje kinų turistų su šia knyga rankose.“

   Naujienlaiškio prenumerata