Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuva 2018-aisiais galėtų rengti Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių forumą

Sukurta 2017.04.20 / Atnaujinta 2017.04.20 06:08
  Lietuva 2018-aisiais galėtų rengti Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių forumą

  Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas šiandien Pekine susitikęs su Kinijos Žemės ūkio viceministru Qu Dongyu sutarė, kad 2018 m. pavasarį Lietuvoje, AgroBalt parodos metu galėtų įvykti tradicinis, 13-asis Kinijos ir 16-kos Centrinės ir Rytų Europos šalių žemės ūkio ir prekybos bei ekonominio bendradarbiavimo forumas. Tokiai Lietuvos iniciatyvai – surengti forumą mūsų šalyje – oficialiai yra pritarusios visos 16 valstybių (Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Juodkalnija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Makedonija). Susitikime gautas ir Kinijos pareigūnų patikinimas, jog bus dedamos visos pastangos, kad toks forumas Vilniuje įvyktų.

  Formatas „Kinija +16” buvo įkurtas 2012 m. Kinijos iniciatyva, siekiant stiprinti ir plėsti bendradarbiavimą su 11 Europos Sąjungos valstybių narių ir 5 Balkanų šalimis žemės ūkio, investicijų, transporto, finansų, mokslo, švietimo, kultūros ir kt. srityse.

  Atvirame pokalbyje Kinijos žemės ūkio ministerijoje viceministras Qu Dongyu domėjosi Lietuvos pieno gamybos pajėgumais bei galimybėmis didinti pieno produktų eksportą atsiveriant Kinijos rinkai.

  „Nors šiuo metu Lietuvoje melžiamų karvių yra likę per 300 tūkst., manau, kad visai realu, jog esant užtikrintam poreikiui jų galėtų būti iki milijono“, – Kinijos pareigūnus patikino žemės ūkio ministras B. Markauskas. 

  Kinijos viceministras pabrėžė, jog Kinija yra atvira ne tik galimam lietuviškam eksportui, bet ir rimtai svarstytų galimybes investuoti į mūsų šalies žemės ūkį.

  Abiejų šalių delegacijų vadovai išreiškė įsitikinimą, jog šiandien Lietuvoje prasidėjusi Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos ekspertų kelionė, kurios metu bus įvertinti Lietuvos „namų darbai“ rengiantis lietuviškos jautienos eksportui į Kiniją, bus sėkmingai užbaigta.

  Susitikimo metu taip pat buvo akcentuota, jog šalims siekiant glaudesnio bendradarbiavimo būtina abipusiai dalyvauti šalių rengiamose žemės ūkio parodose ir mugėse. Kinijos viceministras ypač tikisi gausaus Lietuvos įmonių dalyvavimo rugsėjį Pekine vyksiančioje žemės ūkio parodoje (China International trade fair), kurią organizuoja Kinijos ŽŪM.

  Ministras B. Markauskas paragino Kinijos viceministrą sėkmingai užbaigti Kinijos ir Lietuvos „Veiksmų plano 2017-2018 m.” derinimą ir jo pasirašyti atvykti į Lietuvą, į ką viceministras Qu Dongyu juokaudamas atsakė, jog tai derėtų padaryti tik po ekskursijos po ministro pieno ūkį. 

  Žemės ūkio ministerijos informacija

  Naujienlaiškio prenumerata