Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Europos filmų festivalyje Vietname

Sukurta 2020.11.17 / Atnaujinta 2020.11.19 09:31
  Lietuva Europos filmų festivalyje Vietname

  Lietuvių režisieriaus Tomo Vengrio filmas “Gimtinė” atstovaus Lietuvą Europos filmų festivalyje Vietname. Filmas bus rodomas keturiuose Vietnamo miestuose – Hanojuje, Hujė, Hošimine ir Can Tho.

  „Gimtinė“, pirmasis ilgametražis T. Vengrio filmas, jau yra įvertinta tarptautiniais apdovanojimais. Pernai Talino kino festivalio „Juodosios naktys“ Baltijos šalių filmų konkurse filmas buvo pripažintas geriausiu.

  Šis filmas yra bene pirmasis bandymas lietuvių kine pažvelgti iš laiko ir gyvenimo patirties atstumo į atkurtosios Nepriklausomybės pradžią. Pagrindinė istorijos herojė Viktorija, nukritus „geležinei uždangai”, grįžta į Lietuvą  su Amerikoje gimusiu sūnumi Kovu atsiimti savo tėvo žemės. Į gimtąsias vietas juos lydi buvęs Viktorijos mylimasis. Visi jie turi nuspręsti, kaip toli yra pasirengę žengti, kad susigrąžintų savo praeitį.

  Pagrindinį Viktorijos vaidmenį „Gimtinėje” vaidina aktorė Severija Janušauskaitė, jos sūnų Kovą – Matas Metlevski. Taip pat vaidina Darius Gumauskas, Barbora Bareikytė, Viktorija Kuodytė, Dainius Gavenonis ir kiti.

  „Gimtinės” prodiuserė Uljana Kim („Uljanos Kim studija”), koprodiuseriai Roberts Vinovskis („Locomotive Productions”), Sebastian Weyland, Knut Jäger („Heimathafen Film”), Christos V. Konstantakopoulos („Faliro House”). Filmo vystymą ir gamybą finansavo Lietuvos kino centras.

  Apie Europos kino festivalį ir jame rodomą Lietuvos filmą plačiau čia.

   

  Naujienlaiškio prenumerata