Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuva į Kiniją galės eksportuoti šienainį

Sukurta 2019.01.31 / Atnaujinta 2019.01.31 05:35
  Lietuva į Kiniją galės eksportuoti šienainį

  Trečiadienį Pekine Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotoju Mantu Staškevičiumi  susitiko su Kinijos Generalinės muitinės administracijos viceministru Zhang Jiwen ir pasirašė protokolą dėl šienainio eksporto iš Lietuvos.

  „Šio dokumento pasirašymas – tai intensyvaus abiejų šalių institucijų darbo rezultatas, atversiantis kelią Lietuvos įmonėms eksportuoti šienainį į Kiniją. Šios šalies rinka yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto krypčių, tad džiugu, kad pastaraisiais metais bendradarbiavimas žemės ūkio srityje vis labiau plečiasi“, – komentavo žemės ūkio viceministras V. Griciūnas.

  Jo teigimu, susitikime su kinais pavyko sutarti ir dėl lietuviškų kviečių protokolo pasirašymo datos. Planuojama, kad šis jau suderintas dokumentas dėl kviečių eksporto bus pasirašytas dar šių metų balandžio mėnesį.

  Taip pat gautas Kinijos pažadas jau gegužės mėn. atsiųsti savo specialistus į Lietuvą įvykdyti jautienos gamybos auditą. Be kita ko, kinai pažadėjo apsvarstyti galimybę prie minėto audito prijungti maistinius subproduktus, kuriuos Kinijoje labai vertinami.

  Susitikimo metu išgirsta gerų naujienų ir žuvininkystės srityje: paaiškėjo, kad dar du Lietuvos laivai galės tiekti žuvų produktus į Kinijos uostus.

  Aptardami ateities perspektyvas, Lietuvos ir Kinijos atstovai diskutavo ir dėl paukštienos eksporto iš Lietuvos. Kinijos pusė parodė gerą valią ir dar neužbaigusi jautienos eksporto leidimo procedūros, paskatino intensyviai imtis žingsnių atverti rinką ir lietuviškai paukštienai.

  Žemės ūkio ministerijos informacija

  Naujienlaiškio prenumerata