Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuva ir Kinija aptarė ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo perspektyvas

Sukurta 2017.11.02 / Atnaujinta 2017.11.09 07:04
   Lietuva ir Kinija aptarė ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo perspektyvas
   Lietuva ir Kinija aptarė ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo perspektyvas

   2017 m. spalio 31 d. Kinijoje, Pekine įvyko 13-asis tarpvyriausybinės Lietuvos ir Kinijos prekybinio- ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis. Lietuvos delegacijai vadovavo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktorė Lina Viltrakienė, Kinijos – Komercijos ministerijos Europos reikalų departamento direktorė Xiaoyan Zhou. Lietuvos delegacijoje taip pat dalyvavo Ūkio, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos banko ir Lietuvos geležinkelių atstovai.

   Komisijos, kuri renkasi kas du metus, posėdyje buvo aptarta Lietuvos ir Kinijos prekybinių – ekonominių santykių plėtra per paskutinius du metus, šių dienų aktualijos ir perspektyvos. Lietuvos delegacijos vadovė pasidžiaugė augančiu Lietuvos eksportu į Kiniją ir pažymėjo, kad yra dar daug neišnaudoto potencialo plėtoti ekonominius santykius su Kinija. Tarp prioritetinių ateities bendradarbiavimo sričių buvo įvardinta prekyba žemės ūkio ir maisto produktais, finansinės technologijos, transportas, turizmas.

   „Lietuvos gamintojai domisi Kinijos rinka, dalyvauja įvairiose verslo parodose, - tai rodo ir augantis Lietuvos eksportas į Kiniją. Tikimės, kad Kinijos deklaruojama didesnio atsivėrimo politika sudarys ir realias galimybes plėsti eksportą į Kiniją, o tuo pačiu paskatins bendradarbiavimą ir tose srityse, kurios skatina prekybą, įskaitant finansinę infrastruktūrą, palengvinančią atsiskaitymus, krovinių gabenimą ir žmogiškuosius kontaktus,“- apibendrindama posėdžio rezultatus pažymėjo Lina Viltrakienė.

   Posėdžio metu išskirtinis dėmesys buvo skirtas aktualiems „Vienos juostos, vieno kelio“ bendradarbiavimo klausimams aptarti. Atkreiptas dėmesys į 2017 m. lapkričio mėn. Budapešte vyksiantį 16-os Vidurio ir Rytų Europos ir Kinijos „16+1“ premjerų susitikimą, kurio metu tikimasi pažymėti ir Lietuvos pasirengimą 2018 m. organizuoti Kinijos ir 16-os valstybių žemės ūkio ministrų „16+1“ susitikimą Vilniuje kartu su verslo forumu.  

   2016 metais Lietuva į Kiniją eksportavo prekių už 123 mln. Eur, importas siekė 708 mln. EUR. Per 8-is 2017 metų mėnesius eksportas į Kiniją auga 48 proc. ir siekė 118 mln. EUR, importas iš Kinijos sudarė 561 mln. Eur.

   Tą pačią dieną Lietuvos ambasadoje Pekine surengtas 2018 m. prioritetinių LITEXPO parodų pristatymas Kinijos provincijų prekybos rūmų, turizmo ir kitų asociacijų, parodų centrų atstovams.

   Naujienlaiškio prenumerata