Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuva pirmą kartą dalyvauja Pekino dizaino savaitėje

Sukurta 2017.10.02 / Atnaujinta 2017.10.02 12:54
   Lietuva pirmą kartą dalyvauja Pekino dizaino savaitėje
   Lietuva pirmą kartą dalyvauja Pekino dizaino savaitėje
   Lietuva pirmą kartą dalyvauja Pekino dizaino savaitėje

   Šiemet Pekino dizaino savaitėje pirmą kartą dalyvauja ir Lietuva. Nuo 2009 m. kasmet organizuojama Pekino dizaino savaitė tapo vienu įdomiausių ir didžiausių dizaino renginių Azijoje. Šiemet joje prisistato architektas Mykolas Svirskis ir architektų bendruomenė „1:1“. Pasitelkusi Feniksą kaip simbolį, jaunųjų architektų bendruomenė Pekine pristato modernaus jėgos aitvarų ir buriuotojų kaimo Svencelėje gimimo, gaisro ir atgimimo istoriją, kūrybinių dirbtuvių Indrajų ežero saloje Utenos raj. koncepciją, architektų plausto projektą.

   Lietuvių ekspozicijai skirtas kiemelis įsiterpęs Baltosios pagodos (Baitasi) hutongų rajone. Pilkų plytinių vienaukščių namų, kiemelių ir gatvelių labirintas – unikalus antropologinis atvejis, atiduotas architektų ir dizainerių analizei ir kūrybiniams bandymams. Šiame rajone tarsi veidrodyje atsispindi dramatiška Pekino istorija, urbanistiniai ir socialiniai šio miesto ryšiai bei konfliktai. Būtent čia kelerius metus iš eilės tarsi bandymų poligone realius sprendimus kaip prikelti naujam gyvenimui apleistus ir šiuolaikinio gyvenimo standartų neatitinkančius, tod4l masi6kai griaunamus hutongus siūlo Kinijos ir užsienio architektai, o juos čia pat išmėgina vietos bendruomenė, valdžios atstovai, specialistai.

   Pekino dizaino savaitė –aktyviai veikianti viešoji platforma, kurioje susitinka kūrybiškas dizainas, užsienio šalių įtakos, tvaraus vystymo ir bendruomeniškumo idėjos. 2017 m. Pekino dizaino savaitės metu visame mieste vyksta dešimt pagrindinių renginių: dizaino naktis, teminė paroda „Harmonija su gamta“, miesto-svečio Berlyno paviljonas, klasikinio dizaino apdovanojimai, dizaino forumas, dizaino paroda, inovatyvaus dizaino laboratorijos, dizaino mugė, „Design Hop“ ir Pekino mados savaitė.

   Pekinas –  ne tik senoji sostinė, bet ir politinis Kinijos centras, skaičiuojantis 3000 m. miesto ir 850 m. sostinės istoriją. Mieste, kuriame oficialiais duomenimis gyvena 22 mln., o neoficialiais –  40 mln. gyventojų, telkiasi ir UNESCO pasaulio paveldo objektai, ir naujausių technologijų centrai, ir stikliniai verslo dangoraižiai, ir urbanistiniais kaimais vadinami senieji vienaukščiai rajonai.

   Lietuvos dalyvavimą Pekino dizaino savaitėje iniciavo Lietuvos kultūros atašė Kinijoje, finansavo Lietuvos kultūros institutas.

    

   Naujienlaiškio prenumerata