Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuva stiprina ryšius su Šandongo provincija: siekiama atrasti abipusiai naudingas bendradarbiavimo sritis su Čingdao miestu

Sukurta 2017.02.21 / Atnaujinta 2017.02.21 06:57
  Lietuva stiprina ryšius su Šandongo provincija: siekiama atrasti abipusiai naudingas bendradarbiavimo sritis su Čingdao miestu

  Vasario 20 d. Čingdao mieste lankėsi Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė – siekiama sustiprinti bendradarbiavimą su šiuo Šandongo provincijos miestu. Ambasadorė susitiko su Čingdao miesto vicemeru Lijie Su, užsienio reikalų, komercijos, kultūros biurų vadovais.

  Pasak ambasadorės I. Marčiulionytės pagrindinės sritys bendradarbiavimui galėtų būti ekonominių ryšių stiprinimas, kultūra, sportas.

  Anot ambasadorės, Čingdao mieste yra išvystyta mašinų, elektronikos, tekstilės pramonė, todėl bendradarbiavimas verslo srityje taip pat turi didelį potencialą. Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė susitikimuose paragino Čingdao įmones šiais metais dalyvauti tarptautinėse elektronikos bei mados ir tekstilės parodose, kur jos galėtų atrasti partnerių Lietuvoje. 

  "Dėl Kinijos vyriausybės įvykdytų reformų ir atsivėrimo užsienio rinkoms Čingdao įmonės ieško galimybių plėsti savo veiklą užsienio šalyse. Daugiausia projektų Rytų Europoje vietos įmonės yra inicijavusios Čekijoje, Vengrijoje ir Lenkijoje. Tačiau jos ieško kitų vietų, tai gali būti ir Lietuva“, – sakė Čingdao komercijos biuro generalinis direktorius Weigang Ma.

  "Lietuva kinams dabar gali pasiūlyti tai, ko jiems reikia. Tačiau Kinijos įmonėms reikia daugiau informacijos apie Lietuvos konkurencinius pranašumus, tik tai gali suaktyvinti šalies prekybos ir investicijų srautus“, – teigė ambasadorė Ina Marčiulionytė.

  Ieškodama sąlyčio taškų ekonominiam bendradarbiavimui vizito metu ambasadorė taip pat lankėsi Čingdao tarptautinės prekybos plėtros taryboje.

  „Tai pirmas kartas, kuomet Čingdao tarptautinės prekybos plėtros taryboje lankosi Lietuvos atstovas.  Tikimės Lietuvos įmonių aktyvesnio dalyvavimo specializuotose parodose mūsų mieste. Lauktume Lietuvos atstovų ES ir Kinijos inovacijų parodoje lapkričio mėnesį. Esame pasirengę padėti surengti Čingdao verslo delegacijų vizitus į Lietuvą ", – susitikime su ambasadore sakė tarybos pirmininkas - generalinis direktorius Wenqing Feng.

  Susitikimuose taip pat buvo aptartos galimybės bendradarbiauti kultūros ir sporto srityse.

  Čingdao miestas yra vienas ekonomiškai stipriausių Šandongo provincijoje. Pastaraisiais metais Lietuva ir Šandongo provincija bendradarbiauja itin glaudžiai – Lietuvoje jau lankėsi dvi Šandongo verslo delegacijos, praėjusias metais Šandongo sostinėje Džinane buvo organizuotas verslo seminaras Šandongo verslo bendruomenei. 2016 m. Šandonge lankėsi Lietuvos ministras pirmininkas. Čingdao yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su Klaipėda. 2016 m. prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Čingdao siekė 30 mln. USD, eksportas į Lietuvą sudarė 29 mln. USD, importas iš Lietuvos - 1 mln. USD. 

   

  Naujienlaiškio prenumerata