Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuviški kviečiai bus eksportuojami į Kiniją

Sukurta 2019.04.15 / Atnaujinta 2019.04.15 13:16
  Lietuviški kviečiai bus eksportuojami į Kiniją

  Lietuva galės eksportuoti kviečius į Kiniją – tam kelią atvėrė Lietuvos žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio ir Kinijos muitinės generalinės administracijos vadovo Ni Yuefengo pasirašytas protokolas. Protokolas pasirašytas balandžio 12 d.  Dubrovnike (Kroatija) vykstančiame aukšto lygio Centrinės – Rytų Europos ir Kinijos Vyriausybių vadovų susitikime, kuriame Lietuvai atstovavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

  ,,Kinijos rinkos, į kurią patekti nėra lengva, vis didesnis atvėrimas Lietuvai labai svarbus. Šiandien pasirašytas protokolas mūsų šalies žemdirbiams ir supirkėjams atvers milžiniškas galimybes. Tikimės, kad palyginti su praeitais metais, Lietuvos eksportas maisto sektoriuje išaugs bent 5 kartus. Ir kviečiai yra tik pradžia. Artimiausiu metu tikimės susitarti ir dėl miežių, rapsų, žirnių ir pupų rinkos į Kiniją atvėrimo. Tai – dar dešimčių tūkstančių tonų potencialas", – po pasirašymo kalbėjo žemės ūkio ministras G. Surplys.

  Jau patvirtintos 26 Lietuvos įmonės planuoja Kinijai parduoti 200 tūkst. tonų kviečių. Negana to, nemažai įmonių jau yra išsakiusios norą eksportuoti ne tik pačius grūdus, bet ir grūdų produktus, tokius kaip miltai, miltų mišiniai, tad bus siekiama, kad šis interesas taptų realybe, gaunant eksporto leidimus. Taip pat bus siekiama gauti leidimus jautienos, jautienos subproduktų ir naminių gyvūnų pašarų eksportui į Kiniją.

  Lietuva pradėjusi eksportuoti kviečius į Kiniją, taps tik trečiąja ES šalimi, kuri turi tokią teisę. Iki šiol kviečius Kinija importavo tik iš dviejų ES šalių – Prancūzijos ir Danijos. Pagrindiniai kviečių tiekėjai Kinijai yra Kanada, Australija, JAV.

   

  Žemės ūkio ministerijos informacija

  Naujienlaiškio prenumerata