Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasada Pekine mini Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną

Sukurta 2019.11.26 / Atnaujinta 2019.11.26 05:51
  Lietuvos ambasada Pekine mini Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną

  Lapkričio 25-osios vakarą Lietuvos ambasados Pekine pastatas nušvito oranžine spalva. Lietuvos diplomatai Kinijoje taip paminėjo Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną ir savo prisijungimą prie tarptautinės akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“ („Orange the World“).

  Lietuvos ambasada Pekine taip pat savo pavyzdžiu pakvietė pasekti kitų Europos Sąjungos šalių-narių ambasadų Pekine diplomatus.

  Lietuva nuo 2013 metų yra prisijungusi prie Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo. Ši tarptautinė regioninė sutartis yra pirma teisiškai įpareigojanti sutartis, ja siekiama tiek prevenciškai, tiek realiuoju laiku kovoti su visų formų smurtu prieš moteris – nesvarbu, ar tai yra fizinis, ar seksualinis, ar ekonominis, ar dar kitokio pobūdžio smurtas ar priekabiavimas.

  Oranžinė spalva išreiškia solidarumą su moterimis ir mergaitėmis, kurios yra patyrusios minėtą smurtą ar priekabiavimą. Įvairiais skaičiavimais remiantis, pasaulyje tai patiria įspūdingai daug moterų – beveik trečdalis.

  Lietuvos diplomatinės atstovybės Kinijoje pastatas bus apšviestas oranžine spalva iki Tarptautinės žmogaus teisių dienos gruodžio 10-ąją dieną.

  Naujienlaiškio prenumerata