Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuvos ambasadorė įteikė skiriamuosius raštus Pietų Korėjos Prezidentei

Sukurta 2016.11.04 / Atnaujinta 2016.11.04 09:21
  Lietuvos ambasadorė įteikė skiriamuosius raštus Pietų Korėjos Prezidentei

  Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė Pietų Korėjos sostinėje Seule lapkričio 1 dieną įteikė skiriamuosius raštus Korėjos Respublikos Prezidentei Park Geun-hye. 

  Prezidentė pokalbyje su ambasadore pasidžiaugė, kad Pietų Korėjos ir Lietuvos dvišalės prekybos mastai pastaruoju metu išaugo. Park Geun-hye kvietė visus nereziduojančius ambasadorius dažniau atvykti į Pietų Korėją, nes tai padėtų intensyvinti dvišalius santykius. Prezidentė taip pat prašė daryti spaudimą Šiaurės Korėjai, kad pastaroji sustabdytų savo branduolinę programą.

  Po iškilmingos ceremonijos įvykusiuose susitikimuose su Korėjos Respublikos užsienio reikalų, kitų ministerijų vadovais buvo aptartos galimybės plėsti Lietuvos ir Pietų Korėjos dvišalį bendradarbiavimą politikos, ekonomikos, žemės ūkio, švietimo, kultūros ir kitose srityse. Ambasadorė taip pat susitiko su lietuviais, gyvenančiais Korėjos Respublikoje.

  Tolesnė dvišalių santykių plėtra, politinio dialogo, ekonominių ryšių stiprinimas, bendradarbiavimas regioninėse ir tarptautinėse organizacijose buvo aptarti ambasadorės susitikimuose su Korėjos Respublikos užsienio reikalų viceministru Lee Tae-ho. Susitikime su žemės, infrastruktūros ir transporto viceministru Jeong-ho Choi buvo pristatytos Lietuvos transporto infrastruktūros galimybės ir aptarti galimi bendri projektai. Ekonominio bendradarbiavimo klausimams, naujų verslo ryšių užmezgimui daugiausia dėmesio skirta ambasadorės susitikimuose su Europos prekybos rūmų, Pietų Korėjos tarptautinės prekybos rūmų asociacijos vadovais. Jiems pristatytos galimybės bendradarbiauti gyvybės mokslų, informacinių technologijų, energetikos, transporto plėtros, žemės ūkio srityse. Pietų Korėjos turizmo įmonėms ir žurnalistams surengtas Lietuvos turizmo galimybių pristatymas. 

  Lietuvos ir Pietų Korėjos dvišalė prekyba kasmet auga ir 2015 metais sudarė 183,5 milijono eurų. 

  „Sieksime aktyviai plėtoti abipusiškai naudingus dvišalius santykius, tiesioginius verslo ryšius su Korėjos Respublika ir bendradarbiauti tarptautinėse organizacijoje“, – sakė Lietuvos ambasadorė. 

  I. Marčiulionytė – penktoji ambasadorė, akredituota Korėjos Respublikai, reziduojanti Pekine. Diplomatiniai Lietuvos ir Pietų Korėjos santykiai užmegzti 1991 m. spalio 14 dieną. 

  Korėjos Respublikos Prezidentūros nuotrauka.

  Naujienlaiškio prenumerata