Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuvos ambasadorė įteikė skiriamuosius raštus Tailando Karaliui

Sukurta 2017.04.13 / Atnaujinta 2017.04.13 09:26

Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė balandžio 10 dieną Tailando sostinėje Bankoke įteikė skiriamuosius raštus Tailando Karaliui Maha Vajiralongkorn Bodindradebayavarangkun.

Po iškilmingos ceremonijos įvykusiame pokalbyje su Karaliumi buvo aptartos galimybės plėsti Lietuvos ir Tailando ryšius.  

„Sieksime aktyviai plėtoti abipusiškai naudingus dvišalius santykius su Tailandu ekonomikos, mokslo, studentų mainų, kultūros ir kitose srityse“, – sakė Lietuvos ambasadorė. Pokalbyje dalyvavo Tailando užsienio reikalų ministras Don Pramudwinai.

Dvišalių ekonominių ryšių plėtra, galimybės bendradarbiauti aukštųjų technologijų, gyvybės mokslų srityse buvo aptarti I. Marčiulionytės susitikimuose su Tailando pramonės ir prekybos rūmų vicepirmininku Pairush Barapachaisri. Tailando verslininkai pakviesti atvykti į Lietuvą, naudotis Klaipėdos uosto paslaugomis bei dalyvauti Vilniuje įvyksiančiame tarptautiniame forume „Life Sciences Baltics 2018“.

2016 metais Lietuvos ir Tailando dvišalė prekyba sudarė 23,4 milijono eurų. Lietuva daugiausia eksportavo medienos, turboreaktyvinių variklių, gaminių, skirtų prekių transportavimui ir pakavimui iš plastikų. Iš Tailando į Lietuvą praėjusiais metais daugiausia importuota sintetinių pluoštų, vaisių, riešutų, šukuotos vilnos verpalų.

Lietuva ir Tailandas diplomatinius santykius užmezgė 1993 m. balandžio 9 dieną. Pekine reziduojanti I. Marčiulionytė yra trečioji Lietuvos ambasadorė, akredituota Tailandui. Ankstesnieji Lietuvos ambasadoriai Tailandui rezidavo Vilniuje. Lietuvai akredituotas Tailando ambasadorius reziduoja Kopenhagoje.

Naujienlaiškio prenumerata