Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuvos atstovai dalyvauja Harbino išeivių konferencijoje

Sukurta 2017.06.28 / Atnaujinta 2017.06.30 11:24
   Lietuvos atstovai dalyvauja Harbino išeivių konferencijoje
   Lietuvos atstovai dalyvauja Harbino išeivių konferencijoje
   WeChat_Image_59626.jpeg Lietuvos atstovai dalyvauja Harbino išeivių konferencijoje
   Lietuvos atstovai dalyvauja Harbino išeivių konferencijoje

   Harbine birželio 25 d. iškilmingai atidaryta Tarptautinė Pasaulio Harbino piliečių konferencija. Konferencijos atidaryme sveikinimo kalbą sakęs Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis akcentavo bendro kultūros paveldo ir archyvų  išsaugojimo  bei sklaidos reikšmę, o Lietuvos Respublikos ambasados Kinijoje patarėjas Rytis Satkauskas  teigė, jog Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimas suteikia unikalią progą ‎prisiminti ir lietuvius, saugojusius lietuvybę XIX–XX a. pr. ne tik Lietuvoje, bet ir kituose kraštuose, tarp jų ir Kinijoje, Harbine.

   XX a. pradžioje pradėjus statyti Rytų Kinijos geležinkelį, į Harbiną kėlėsi lietuviai bei kitų tautų atstovai iš Rusijos imperijos.

   Konferencija, skirta pasaulio Harbino išeiviams,  sulaukė daugiau nei 150 dalyvių iš įvairių užsienio valstybių: JAV, Rusijos, Izraelio, Kanados, Australijos, Lenkijos, Latvijos ir kitų. Lietuvos delegaciją sudaro valstybės archyvų, Vilniaus universiteto, Rokiškio savivaldybės, prieš renginį  pasirašiusios bendradarbiavimo susitarimą su Harbino miestu, atstovai. 

   Konferencijoje pranešimą skaičiusi Vilniaus universiteto‎ Istorijos fakulteto doc. dr. Dalia Bukelevičiūtė priminė tyrinėtojams lietuvių bendruomenės Harbine kilmę ir svarų jos  indėlį į klestinčio daugiataučio miesto kūrimą. 

   Per keturias dienas konferencijos dalyviai išklausys keliolika pranešimų, lankysis miesto archyve ir bibliotekoje, istorinėse vietose, kuriose galės susipažinti su skirtingų tautų paveldu Harbine.

   Ketvirtadienį čia numatytas ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo fotografijų parodos „Čičiharas 1902“ atidarymas, renginyje dalyvaus Archyvo direktorius Dalius Žižys. Parodoje bus eksponuojamos Lietuvoje saugomos istorines Heilongdziango provincijos Čičiharo miesto fotografijos.

   Naujienlaiškio prenumerata