Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuvos ir Kinijos ministrai tarėsi dėl aktyvesnio bendradarbiavimo transporto srityje

Sukurta 2017.05.15 / Atnaujinta 2017.05.19 08:07
  Lietuvos ir Kinijos ministrai tarėsi dėl aktyvesnio bendradarbiavimo transporto srityje

  Susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Pekine susitikęs su Kinijos transporto ministru Li Xiaopeng, aptarė Lietuvos ir Kinijos tolesnio bendradarbiavimo galimybes:  krovinių pervežimus per Lietuvos teritoriją maršrutu Kinija–Europa, Klaipėdos uosto plėtros planus, tarėsi dėl tarpvyriausybinio susitarimo oro susisiekimo srityje bei kitų abiem valstybėms aktualių transporto ir logistikos klausimų.  

  „Lietuva siekia, kad per šalies teritoriją keliautų kuo daugiau krovinių iš Kinijos į Europą, būtų  naudojamasi Šeštokų, o po kelerių metų, kai bus baigti europinės geležinkelio vėžės įrengimo darbai, – ir Palemono įvairiarūšiais terminalais. Be to, esame pasirengę stiprinti trišalę partnerystę su Kinija ir Baltarusija. Galime užtikrinti kokybišką transporto ir logistikos grandinę tiek jūra per Klaipėdos uostą, tiek geležinkeliu, kroviniams, skirtiems prie Minsko Kinijos įmonės „China Merchants Group“ kuriamam pramonės parkui „Didysis akmuo“, – sakė susisiekimo ministras R. Masiulis.

  Ministro teigimu, Susisiekimo ministerija šiuo klausimu jau yra nemažai nuveikusi – parengusi trišalio Kinijos–Lietuvos–Baltarusijos susitarimo dėl krovinių vežimo koridoriaus plėtros projektą, kuris  pateiktas ir derinamas su Kinija bei Baltarusija.

  Susisiekimo ministras R. Masiulis Kinijoje taip pat pristatė Vyriausybės planus dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros:  Lietuva suinteresuota į uostą pritraukti dar daugiau krovinių, todėl siekia užmegzti  glaudesnius ryšius su Kinijos įmonėmis.

  Numatoma tęsti bendradarbiavimą ir civilinės aviacijos srityje. Gavus Europos Komisijos leidimą, planuojama pradėti konsultacijas dėl tiesioginių reguliariųjų skrydžių tarp Kinijos ir Lietuvos organizavimo ir pasirašyti tarpvyriausybinį oro susisiekimo susitarimą.

  Susitikimo metu akcentuota, kad Lietuva planuoja ir toliau dalyvauti Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos valstybių bendroje veikloje formatu Kinija+16.

  Susisiekimo ministerijos informacija

  Naujienlaiškio prenumerata