Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuvos ir Kinijos premjerai džiaugėsi suaktyvėjusiu bendradarbiavimu

Sukurta 2016.11.08 / Atnaujinta 2016.11.08 06:56
  Lietuvos ir Kinijos premjerai džiaugėsi suaktyvėjusiu bendradarbiavimu

  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Rygoje, kur vyksta Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos vyriausybių vadovų susitikimas, padėkojo Kinijos Liaudies Respublikos Premjerui Li Keqiangui už glaudų ir prasmingą dvišalį Lietuvos ir Kinijos vyriausybių bendradarbiavimą per pastaruosius ketverius metus.

  „Džiaugiuosi, jog pastaraisiais metais Lietuvos ir Kinijos santykiai tapo ženkliai glaudesni. Manau, tai ženklas, jog Lietuvos ir Kinijos santykiai sparčiai intensyvėja įvairiose srityse, ypač ekonominiame bendradarbiavime“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius ir dar kartą padėkojo už kvietimą praėjusį pavasarį dalyvauti Azijos Boao forumo kasmetinėje konferencijoje.

  Susitikimo metu Lietuvos premjeras pažymėjo, jog Kinija yra Lietuvos strateginė partnerė Azijoje ir išreiškė įsitikinimą, kad sekanti Vyriausybė ir toliau plėtos bei gilins dialogą atrandant naujas galimybes abiejų šalių verslui ir kontaktams tarp žmonių.

  Premjerai aptarė ir bendradarbiavimą logistikos bei transporto srityje. „Kelios Kinijos kompanijos jau pradėjo veiklą Lietuvoje, todėl matome didelį potencialą ir investicijų srityje, ypač pasinaudojant „Vieno kelio, vienos juostos“ iniciatyva“, – teigė Ministras Pirmininkas ir asmeniškai priminė savo siūlymą 2017 m. Lietuvoje surengti transporto ministrų susitikimą „Kinija+16“ formatu.

  Kinijos ir Lietuvos Vyriausybių vadovai pasidžiaugė diplomatinių santykių 25-mečiu, aptarė vykdomas abipuses kultūrines programas šiai sukakčiai paminėti, kalbėjosi apie bendradarbiavimo potencialą švietimo ir mokslo srityje.

  Kinijos premjeras teigė, kad labai vertina Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus asmeninį indėlį gerinant Lietuvos ir Kinijos santykius, taip pat aktyvias pastangas atveriant Kinijos rinką lietuviškiems pieno ir žemės ūkio produktams.

  LRVK informacija

  Naujienlaiškio prenumerata