Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuvos ir Mianmaro diplomatai susitarė dėl politinių konsultacijų

Sukurta 2017.11.21 / Atnaujinta 2017.11.27 03:26
   Lietuvos ir Mianmaro diplomatai susitarė dėl politinių konsultacijų
   Lietuvos ir Mianmaro diplomatai susitarė dėl politinių konsultacijų
   Lietuvos ir Mianmaro diplomatai susitarė dėl politinių konsultacijų

   Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius lapkričio 21 dieną Neipide susitiko su Mianmaro valstybės patarėja ir užsienio reikalų ministre Aung San Suu Kyi bei valstybės sekretoriumi užsienio reikalams Kyaw Tin.

   Susitikimo metu pasirašytas dvišalis supratimo memorandumas dėl politinių konsultacijų, kuriuo numatoma skatinti Lietuvos ir Mianmaro politinį dialogą ir abipusį bendradarbiavimą. Abi šalys pagal poreikį rengs konsultacijas dvišaliams, regioniniams ir daugiašaliams klausimams aptarti. Susitikimo metu buvo pristatytas Lietuvos potencialas išmaniųjų technologijų, atsinaujinančios energijos, gyvybės mokslų ir kitose srityse.

   D. Skusevičius pareiškė paramą Mianmare vykstančioms demokratinėms reformoms ir taikos procesui bei išreiškė susirūpinimą  dėl humanitarinės krizės Rakhinės valstijoje bei Bangladeše.

   „Šiuo metu svarbiausia kuo greičiau sustabdyti smurtą prieš rohindžas, į Rakhinės valstiją įsileisti humanitarinę pagalbą ir visiškai įgyvendinti Patariamosios komisijos dėl Rakhinės valstijos rekomendacijas“, – teigė D. Skusevičius.

   Lietuva ir Mianmaras diplomatinius santykius užmezgė 2013 metų spalio 8 dieną. 2017 metais Lietuva skyrė 12 tūkstančių eurų vystomojo bendradarbiavimo projektui Mianmare švietimo srityje bei 20 tūkstančių eurų rohindžų pabėgėliams.

   Užsienio reikalų ministerijos informacija

   Naujienlaiškio prenumerata