Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Lietuvos šimtmetis Pekine

Sukurta 2018.03.23 / Atnaujinta 2018.03.23 06:45
   Lietuvos šimtmetis Pekine
   Lietuvos šimtmetis Pekine
   Lietuvos šimtmetis Pekine

   Kovo 22 d. Pekine Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos ambasados surengtas lazerių šou, Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertas, Kinijoje vykusių Lietuvos spektaklių, koncertų plakatų ir krepšinio nuotraukų parodos sulaukė neregėtos sėkmės.

   Šimtmečio proga gausiai susirinkusiems svečiams šventinį koncertą dovanojo į Pekiną pirmą kartą atvykęs klasikinės ir modernios muzikos Naujų idėjų kamerinis orkestras, vadovaujamas kompozitoriaus Gedimino Gelgoto. Septyni muzikantai Augusta Jusionytė, Dalia Simaškaitė, Julija Ivanovaitė, Marija Pranckutė, Justas Kulikauskas, Deividas Dumčius ir maestro Gelgotas scenoje kūrė užburiantį spektaklį, maišydami klasikinės ir modernios muzikos stilius. Šventinę programą užbaigė spalvingas Lietuvos vaizdų lazerių šou, kurį surengė Lietuvos įmonė “Optronika“.

   „Lietuvą kinai pažįsta, kaip krepšinio ir gintaro šalį. Tikiu, kad Lietuva greitu metu Kinijoje taps žinoma, kaip inovatyvi, fintech, gyvybės mokslų, lazerių, turtingos kultūros, investicijoms ir turizmui patraukli  šalis,“ – sveikindama šventės svečius sakė ambasadorė Ina Marčiulionytė.

   Į šią ypatingą Lietuvai šventę atvyko Kinijos užsienio reikalų viceministras Wang Chao, kitų Kinijos vyriausybės, verslo, mokslo, kultūros institucijų ir organizacijų vadovai, žurnalistai, užsienio šalių ambasadoriai, gynybos atašė, Kinijos lietuviai, ne tik iš Pekino, bet ir kitų Kinijos provincijų ir miestų.

   Naujienlaiškio prenumerata