Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Modernus ir šiuolaikinis Lietuvos menas pristatytas Pekine

Sukurta 2017.05.25 / Atnaujinta 2017.06.05 11:23
  Modernus ir šiuolaikinis Lietuvos menas pristatytas Pekine

  Gegužės 26 d. kultūros ministrė Kinijos nacionaliniame dailės muziejuje Pekine atidarė pirmąją reprezentacinę modernaus ir šiuolaikinio Lietuvos meno parodą Kinijoje.

  Parodoje „Lietuvos menas: peizažinis mąstymas“ pristatoma Lietuvos vizualaus meno panorama nuo XIX–XX a. sandūros iki šių dienų. Peizažas čia traktuojamas daugiareikšmiškai: kaip kultūrinį tapatumą, subjekto ir vietos ryšį garantuojantis vaizdinys, kaip dailės modernizacijos sąlyga, kaip egzistencinis simbolis ir kaip dailės istorijos citata.

  „Lietuva ir Kinija turi labai daug skirtumų – istorija, kalba, teritorijos dydis ir kultūra stipriai kontrastuoja. Tačiau įvairiapusis kultūrinis ir akademinis bendradarbiavimas padeda užmegzti dialogą, paremtą abipusiu supratimu ir pagarba, net ir tarp tokių skirtingų šalių“, – atidarydama parodą teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

  Menininkų požiūrio į peizažą, gamtos motyvus kaita ir įvairovė ragina susimąstyti ir apie gilesnius dalykus – gamtovaizdžio reikšmę ir vietą modernioje bei šiuolaikinėje kultūroje. Eksponuojami kūriniai kelia aktualius gamtos ir žmogaus, natūros ir kultūros, subjekto ir vietos, visuomeninių ir istorinių procesų sąveikos klausimus. Todėl parodoje peizažas apmąstomas ir kaip konkreti istorinė vieta, sutelkianti kolektyvines kultūrines, lingvistines ir topografines istorijas.

  Parodą sudaro keturios dalys: „Tapytojo akis“, „Atviros struktūros“, „Deromantizacija“ ir „Žemėlapiavimas“. Išdėstytos chronologiškai, jos apima tris Lietuvos meno istorijos laikotarpius: XX a. pradžią ir tarpukarį, pokarinį sovietmetį (1945–1990) ir nepriklausomos Lietuvos etapą. Eksponuojami žymiausi Lietuvoje ir už jos ribų dirbantys meno kūrėjai ir jų darbai – tapyba, skulptūra, fotografija, instaliacijos, videomenas. 

  Paroda parengta Lietuvos dailės muziejaus XX–XXI a. Lietuvos dailės rinkinių pagrindu ir papildyta kūriniais iš M. K. Čiurlionio dailės muziejaus (Kaunas), Lewben Art Foundation (Vilnius) bei menininkų dirbtuvių. Šis projektas yra programos „2017-ieji – Kinijos–Rytų ir Vidurio Europos kultūros sezonas“ ir Kinijos nacionalinio dailės muziejaus tarptautinių parodų serijos „Diržas ir kelias“ dalis.

  Parodą, bendradarbiaudamos su Kinijos nacionaliniu dailės muziejumi, surengė Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija ir Lietuvos Respublikos ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje.

  Kultūros ministerijos informacija

  Naujienlaiškio prenumerata