Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Pekine susitiko Lietuvos ir Kinijos ūkio viceministrai

Sukurta 2017.09.18 / Atnaujinta 2017.09.18 13:36

Rugsėjo 15 d. Lietuvos Respublikos ūkio viceministrė Lina Sabaitienė vizitą Kinijoje pradėjo susitikimu su Kinijos prekybos viceministru Fu Ziying.  Susitikime buvo aptarti Lietuvos ir Kinijos dvišaliai ekonominiai santykiai, pasidžiaugta prekybos apimčių augimu, turistų skaičiaus didėjimu.

Viceministrė L. Sabaitienė pristatė Lietuvos investicinę aplinką, prekybos politiką, ypač buvo akcentuotas Lietuvos žmonių išsilavinimas ir Vyriausybės dėmesys inovacijoms. Pakvietė bendradarbiauti šioje srityje, naudotis Lietuvoje sukurta tyrimų infrastruktūra.

Buvo perduotas Lietuvos Respublikos ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus laiškas Kinijos prekybos ministrui Zhong Shan su kvietimu Kinijos įmonėms investuoti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose ir naudotis jų teikiamais privalumais. Perduoti kvietimai ministerijai su verslo delegacijomis apsilankyti Lietuvoje organizuojamuose forumuose – „Innovation Drift 2017“ bei „Life Sciences Baltics 2018“.

Kinijos komercijos viceministras Fu Ziying padėkojo už susitikimą ir pasidžiaugė, kad Lietuva dalyvauja įgyvendinant „Vieno kelio, vienos juostos“ strategiją. Pasidžiaugė augančia dvišale prekyba.

Viceministras  informavo, kad Kinija per artimiausius 5 metus importuos įvairių žaliavų už 8 trilijonus USD, tad Lietuvai norint būti viena iš pardavėjų, būtina aktyviau pristatinėti savo produktus. Vienas pagrindinių kelių – verslo  aktyvus dalyvavimas Kinijoje organizuojamose parodose, kur vietos importuotojai iš arčiau galėtų susipažinti su lietuviška produkcija. Viceministras pakvietė dalyvauti Pirmojoje tarptautinėje importo  mugėje, kur įvyks  2018 m. spalio mėn. Šanchajuje.

Kalbėdamas apie turizmo plėtrą, Fu Ziying pabrėžė, kad kinai atranda Europą ir ypač Centrinę  ir Rytų jos dalį, tad  Lietuvos laukia  augantis turistų skaičius. Tam reikia, kad viešbučiai  pasirengtų priimti kinų turistus –  turi atsirasti kiniškai kalbančių  gidų, aptarnaujančio personalo, galimybė atsiskaityti elektroninėmis priemonėmis. Ir, be abejonės,  tiesioginio skrydžio būtinybė.

Viceministrė Lina Sabaitienė vizito Kinijoje metu kartu su Kauno ir Klaipėdos laisvųjų ekonominių zonų bei Investuok Lietuvoje atstovais  dalyvaus Siamene vyksiančioje investicijų parodoje bei forume CIFIT2017, kuriame bus pristatytos investicinės  galimybės laisvosiose ekonominėse zonose. Investicijų pristatymo seminarai taip pat bus organizuojami Šenženyje ir Honkonge.

 

Naujienlaiškio prenumerata