Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Premjeras Latvijoje: Lietuva yra pasiruošusi surengti „Kinija+16“ transporto ir žemės ūkio ministrų susitikimus Lietuvoje

Sukurta 2016.11.08 / Atnaujinta 2016.11.08 06:58
  Premjeras Latvijoje: Lietuva yra pasiruošusi surengti „Kinija+16“ transporto ir žemės ūkio ministrų susitikimus Lietuvoje

  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Rygoje dalyvaudamas Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos vyriausybių vadovų susitikime, pažymėjo tolesnę bendradarbiavimo su Kinija svarbą  plėtojant ir gilinant tiek dvišalį dialogą, tiek ir partnerystę „Kinija+16“ formatu.

  „Globaliame pasaulyje valstybių bendradarbiavimas, paremtas tarpusavio supratimu ir pagarba, yra raktas į sėkmę. Vis aktyviau skatinant prekybą ir žmonių judėjimą, atrandame naujas galimybes mūsų verslui, žemės ūkio produkcijos gamintojams, infrastruktūros projektams“, – kalbėjo Lietuvos premjeras A. Butkevičius.

  Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad pastaraisiais metais bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Kinijos ženkliai sustiprėjo ir įgavo pagreitį, sparčiai plečiasi abipusių interesų spektras. „Kinija yra strateginė Lietuvos partnerė Azijoje“, – sakė Ministras Pirmininkas.

  Pernai Lietuvos eksportuotojai pasiekė 16 proc. eksporto augimą, o per pastaruosius 5 metus Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 4 kartus. Tikimasi, kad šie skaičiai ir toliau didės, ypač po to, kai Vyriausybės pastangomis buvo atverta Kinijos rinka lietuviškiems pieno produktams. Premjeras A. Butkevičius nuolatos atkreipia Kinijos pareigūnų dėmesį, kad Lietuva tikisi aktyvaus dialogo kalbantis apie galimybę eksportuoti ir kitus žemės ūkio produktus. 

  „Tolimesnė Lietuvos žemės ūkio produkcijos eksporto plėtra į Kiniją yra viena pagrindinių užduočių artimiausioje perspektyvoje“, – kalbėjo A. Butkevičius, pažymėdamas, kad Lietuvos maisto perdirbimo įmonės yra pasirengusios eksportuoti lietuviškus produktus, pasižyminčius itin aukštais kokybės standartais.

  Rygoje premjeras pažymėjo, kad vyksta sėkmingas bendradarbiavimas ir daugiašaliu formatu – Lietuva sveikina „Kinija+16“ mechanizmą ir mato jame didelį potencialą stiprinant Lietuvos ir Kinijos, o taip pat Kinijos ir Europos Sąjungos ekonominius, prekybinius ir kultūrinius ryšius.

  „Noriu dar kartą pabrėžti, kad Lietuva yra pasirengusi surengti „Kinija+16“ transporto ir žemės ūkio ministrų susitikimus“, – sakė Vyriausybės vadovas A. Butkevičius ir pažymėjo, kad Lietuva skiria didelį dėmesį strateginei Kinijos iniciatyvai „Viena juosta – vienas kelias“.

  Ši iniciatyva yra tvirtas pagrindas toliau stiprinti prekybos, transporto, ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą tarp Azijos ir Europos. Lietuva aktyviai dalyvauja plėtojant šį projektą ir siekia didinti krovinių gabenimo skaičių tarp reikšmingiausių logistikos taškų tiek Europoje, tiek ir Azijoje.

  Ministro Pirmininko teigimu, tam gali pasitarnauti puikiai išvystyta Lietuvos susisiekimo infrastruktūra: intermodaliniai terminalai, konteineriniai traukiniai ir neužšąlantis Klaipėdos uostas.

  Premjeras A. Butkevičius padėkojo Latvijos premjerui Mariui Kučinskiui už priėmimą, taip pat išreiškė dėkingumą Kinijos premjerui Li Keqiangui už nuoširdų ir tvirtą bendradarbiavimą per pastaruosius ketverius metus.

  Šiandien Rygoje bus pasirašomas Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos ir Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinės plėtros ir reformų komisijos susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo uostų pramoninių parkų plėtros srityje. Tokiu būdu Lietuva taps strategine naujosios „Šilko kelio“ iniciatyvos dalimi. Tai padės pritraukti papildomus krovinių srautus, atvykstančius iš Azijos.

   

  LRVK informacija

   

  Naujienlaiškio prenumerata