Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis vyksta į Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkų susitikimą Kinijoje

Sukurta 2018.01.05 / Atnaujinta 2018.01.12 12:49
  Seimo Pirmininkas V. Pranckietis vyksta į Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkų susitikimą Kinijoje

  Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sausio 6–11 d. su darbo vizitu vyksta į Kiniją, kur rengiami aštuonių Šiaurės ir Baltijos, vadinamųjų NB8, valstybių (Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos) parlamentų pirmininkų susitikimai su Kinijos Liaudies Respublikos vadovais.

  Vizito metu bus aptarti šalims ir regionui aktualūs politikos, saugumo, ekonomikos, socialiniai ir kt. klausimai, tarptautinės aktualijos, pasikeista nuomonėmis.

  Parlamentų vadovų susitikime su Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinio Liaudies Kongreso Nuolatinio komiteto pirmininku Džangu Dedziangu (angl. Zhang Dejiang) Seimo Pirmininkas V. Pranckietis aptars Lietuvos ir Kinijos kultūros, mokslo, ekonominių ir verslo ryšių plėtrą. Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuva per 2017 m. 9 mėn. į Kiniją eksportavo prekių už 132 mln. eurų, ir tai buvo 50 proc. didesnis eksportas lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu. Daug dėmesio bus skirta aptarti Lietuvos bendradarbiavimą su Kinija transporto srityje.

  Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pakvies Kinijos ir NB8 aukštus pareigūnus aplankyti Lietuvą 100-mečio proga bei atvykti į 13-ojo Kinijos ir 16 Centrinės ir Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumo metu vyksiančią tarptautinę „AgroBalt 2018“ žemės ūkio parodą.

  Kartu su Seimo Pirmininku V. Pranckiečiu į Kiniją sausio 6–14 dienomis vyks Seimo narys Kęstutis Glaveckas, kuris yra Tarpparlamentinių ryšių su Kinijos Liaudies Respublika grupės pirmininkas.

  NB8 (angl. Nordic Baltic Eight) vadinamas aštuonių Šiaurės ir Baltijos valstybių – Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos – bendradarbiavimas, reguliariai vykstantis nuo 1992 m. įvairiose srityse ir įvairiais politiniais lygmenimis. Parlamentinis NB8 bendradarbiavimas prasidėjo 1989 m.

  2003 ir 2014 m. susitikimai buvo organizuoti Lietuvoje.

  Kitas NB8 parlamentų pirmininkų susitikimas 2018 m. vasarą vyks Islandijoje ir sutaps su Islandijos nepriklausomybės šimtmečio minėjimu.

   

  Parengė

  Informacijos ir komunikacijos departamento

  Spaudos biuro vyriausioji specialistė

  Monika Kutkaitytė

  Tel. (8 5) 239 6666, el. p. [email protected]

  Naujienlaiškio prenumerata