Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Šokio ekspertas iš Korėjos susipažins su Lietuvos šokio scena

Sukurta 2017.05.19 / Atnaujinta 2017.05.19 07:58
  Šokio ekspertas iš Korėjos susipažins su Lietuvos šokio scena

   Į Naujojo Baltijos šokio festivalio organizuojamą Lietuvos šokio vitriną pirmą kartą atvyko ekspertas iš Pietų Korėjos. Svarbiausio šokio festivalio SIDance meno vadovas Lee Jong-ho stebės spektaklius ir jų ištraukas ne tik Vilniuje, bet taip pat Kaune ir Klaipėdoje.

  Gegužės 20 d. Lietuvos šokio vitrinos Vilniuje metu ekspertas turės progą susipažinti su „Airos“, „Low Air“, „Stage strangers“ šokio teatrų, choreografų Petro Lisausko, Miglės Praniauskaitės spektaklių ištraukomis, stebės Vyčio Jankausko spektaklį „Agonija“, Gretos Grinevičiūtė ir Agnietės Lisičkinaitės spektaklį “B ir B dialogas”, “Low Air” spektaklį ‘Žaidimas baigtas”. Viešnagės Vilniuje metu eskpertas susitiks su šokio teatrų “Airos” ir “ACH” atstovais, lankysis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur žiūrės Mauro Bigonzetti baletą “Edith Piaf”.

  Vėliau Lee Jong-ho keliaus į Klaipėdą, kur šokio teatras „Padi Dapi Fish“ jam pristatys spektaklius „Keliaujančios bažnyčios“, "Užmirštos princesės“, „Baltoji lopšinė“, kitų spektaklių ištraukas.

  Trečioji eksperto stotelė Lietuvoje – Kaunas, kur seniausias Lietuvos šiuolaikinio šokio teatras „Aura“ surengs specialią savo spektaklių vitriną – spektaklių „Godos“, „Troškulys“, „Klymaxless“ ir “Padaryk iš manęs jungiklį” ištraukas.

  Šokio eksperto vizitą į Lietuvą organizuoja Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir Korėjos Respublikoje, finansuoja Lietuvos kultūros institutas, festivalis „Naujasis Baltijos šokis“.

  Lee Jong-ho yra Seulo tarptautinio šokio festivalio įkūrėjas ir meno vadovas, SID-UNESCO Tarptautinio šokio komiteto Seulo skyriaus prezidentas, Azijos-Ramiojo vandenyno menų festivalių (AAPAF) prezidentas

  Jong-Ho Lee – žurnalistas, šokio kirtikas ir festivalių organizatorius.  Karjerą pradėjo prancūzų savaitraščio "Courrier de la Corée" Korėjos padalinyje, 30 m. dirbo didžiausioje Korėjos žiniasklaidos agentūroje „Yonhap News Agency“. Per tuos metus buvo paskirtas korespondentu Briuselyje, socialinių reikalų ir tarptautinių naujienų reporteriu, kultūros skyriaus prezidentu, kol galiausiai tapo šios agentūros viceprezidentu.

  Nuo 1980 m. Lee aktyviai dirba šokio kritiku, rašo straipsnius apie šokį, nuolat apžvelgia užsienio festivalius, kultūros politiką. 1996 m. jis įkūrė SID-UNESCO Tarptautinio šokio komiteto Seulo skyrių,  1998 m. pradėjo Seulo tarptautinį šokio festivalį (SIDance). Nuo pat pradžios  SIDance festivalis svarbiausiu Korėjos ir vienu svarbiausių Azijos šokio festivalių. SIDance festivalis pasižymi atidumu skirtingiems pasaulio regionams ir kultūrine įvairove, stipriais ryšiais su kitų šalių festivaliais, su kuriais jau buvo sukurta virš 30-ties bendrų šokio koprodukcijų. Lee taip pat aktyviai prisideda prie Korėjos šokėjų ir choreografų pristatymo pasaulyje – pristatyta virš 130-ties spektaklių 40-yje valstybių, tame tarpe ir Kaune, Auros tarptautinio šokio festivalio scenoje.

  Naujienlaiškio prenumerata