Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA

plačiau »

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas

Užsienio reikalų viceministras su Tailando pareigūnais aptarė bevizio režimo klausimus

Sukurta 2016.10.14 / Atnaujinta 2016.10.14 11:51
  Užsienio reikalų viceministras su Tailando pareigūnais aptarė bevizio režimo klausimus

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas spalio 13 dieną Bankoke susitiko su Tailando užsienio reikalų viceministru Veerasak Futrakul ir prekybos viceministru Winichai Chaemchaeng. Viceministras pabrėžė bevizio režimo Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Tailandą, poreikį. 

  Lietuva dabar yra viena iš trijų Šengeno valstybių, kurios piliečiai negali naudotis 30 dienų galiojančiu beviziu režimu su Tailando Karalyste. Šiuo metu Lietuvos piliečiai, vykstantys į turistinę kelionę Tailande, šios šalies pasienyje gali gauti 15 d. galiojančią turistinę vizą. Tailando užsienio reikalų ministerija nurodė, kad nors nėra įgaliota spręsti bevizio režimo suteikimo klausimų, tačiau užtikrino, kad atkreips atsakingų institucijų dėmesį į situaciją ir tikisi netrukus pradžiuginti Lietuvos piliečius palengvėjusiomis įvažiavimo procedūromis.

  Viceministras V. Futrakul padėkojo Lietuvai už gražų Tailando karališkosios šeimos atstovės princesės Maha Chakri Sirindhorn priėmimą Lietuvoje balandžio mėnesį ir pažymėjo, kad vizitas buvo plačiai atspindėtas Tailando žiniasklaidoje ir padidino Lietuvos žinomumą tarp tailandiečių.

  Su prekybos viceministru aptarti ekonominio bendradarbiavimo, apsikeitimo verslo delegacijų vizitais, tiesioginių užsienio investicijų klausimai, pristatytas Lietuvos susisiekimo infrastruktūros potencialas, Klaipėdos jūrų uostas. Sutarta gilinti bendradarbiavimą mokslo, inovacijų ir technologijų srityse bei stiprinti Lietuvos ir Tailando universitetų ryšius. N. Germanas pristatė Tailando prekybos viceministrui Lietuvos pasiekimus informacinių technologijų, gyvybės mokslų, atsinaujinančios energijos bei lazerių gamybos srityse.

  Šių metų balandžio 14–16 dienomis Lietuvoje su atsakomuoju vizitu lankėsi Tailando karališkosios šeimos atstovė princesė Maha Chakri Sirindhorn. Princesė susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, lankėsi Nacionaliniame atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, Vilniaus universitete.

  Užsienio reikalų viceministras spalio 12–14 dienomis lankosi Tailande, kur atstovauja Lietuvos Vyriausybei 21-ajame Europos Sąjungos ir Pietryčių Azijos tautų organizacijos ASEAN užsienio reikalų ministrų susitikime.

  Naujienlaiškio prenumerata