Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Vyriausybės kancleris: Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas plečiasi

Sukurta 2019.11.06 / Atnaujinta 2019.11.06 03:52
   Vyriausybės kancleris: Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas plečiasi
   Vyriausybės kancleris: Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas plečiasi
   Vyriausybės kancleris: Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas plečiasi

   Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis šiandien Šanchajuje, Kinijoje atidarė tarptautinę parodą „China International Import Expo“ (CIIE). Šiame svarbiame renginyje įžanginius žodžius tarė Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ir Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas.

   „Manau, mūsų įmonės turi unikalią galimybę pristatyti tekstilės, juvelyrikos ir ypač maisto pramonės bei žemės ūkio produkciją. Tai proga užmegzti kontaktus ir paversti tai konkrečiais Lietuvos verslui naudingais projektais“, – sakė A. Stončaitis.  
   Parodoje dalyvauja delegacijos daugiau kaip iš 170 šalių, produkciją pristato per 3 000 kompanijų. Lietuvos įmonės čia prisistato jau antrą kartą, VšĮ „Versli Lietuva“ organizuoja du nacionalinius jungtinius Lietuvos stendus.
   Kalbėdamas parodos atidaryme Vyriausybės kancleris pabrėžė, kad ši paroda tampa vis svarbesnė ne tik Kinijai, bet ir pasauliniu mastu. Parodos moto „Naujoji era. Bendri Iššūkiai“ tiksliai atspindi tuos pokyčius, kurie šiandien vyksta pasaulyje.  
   „Galimybių bendradarbiauti tikrai daug. Būtent todėl šiemet Lietuvai parodoje atstovauja net 16 kompanijų, o mano vizito metu bus pasirašyti du tarpusavio supratimo memorandumai bei simboliškai paminėta Lietuvos informacijos ir kultūros centro Bengbu mieste statybos pradžia. Šis bendradarbiavimas visų pirma yra pačių Lietuvos įmonių ir mokslininkų interesas“, – pabrėžė A. Stončaitis.
   Vyriausybės kancleris susitiko su Kinijos lietuvių bendruomenės nariais, kurie šioje šalyje mokosi ir dirba, išgirdo jų įspūdžius dėl bendradarbiavimo su Kinija perspektyvų.
    Rytoj, trečiadienį, Vyriausybės kancleris A. Stončaitis sakys kalbą Pasaulinėje skaitmeninės prekybos konferencijoje, susitiks su Kinijos tarptautinės prekybos skatinimo agentūros vadovais ir dalyvaus Tarpusavio bendradarbiavimo memorandumo tarp Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Šanchajaus Jiao Tong universiteto pasirašymo ceremonijoje.  Iš Lietuvos pusės memorandumą pasirašys Sveikatos mokslų universiteto rektorius profesorius Remigijus Žaliūnas.
   „Šie metai – Lietuvos ir Kinijos universitetų bendradarbiavimo pradžia. Ne vienas Lietuvos universitetas gavo Kinijos pripažinimą, todėl bendradarbiavimas tik stiprės. Džiaugiuosi,  kad vienas stipriausių mūsų universitetų – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir vienas stipriausių Kinijoje Šanchajaus Jiao Tong universitetas žengs svarbų žingsnį efektyvaus bendradarbiavimo link“, – sakė A. Stončaitis.    
   Taip pat Vyriausybės kancleris vyks į Šandongo provinciją, kur dalyvaus Lietuvos ir Kinijos lazerių pramonės konferencijoje. Jau keletą metų Kinija yra didžiausia rinka Lietuvos lazerių gamintojams, o konferencijoje bus kalbama apie galimybes šį bendradarbiavimą stiprinti.

   Parengta pagal LR Vyriausybės kanceliarijos © spaudos pranešimą

   Naujienlaiškio prenumerata