Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Karalienei Elžbietai II-ajai

Sukurta 2017.11.02 / Atnaujinta 2017.11.02 09:11
  Ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Karalienei Elžbietai II-ajai

  Lapkričio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Jungtinės Karalystės Karalienei Elžbietai II-ajai.

  Po Londono Buckinghamo rūmuose vykusios iškilmingos ceremonijos ambasadorius padėkojo už ilgametę Jungtinės Karalystės paramą Lietuvos laisvei ir nepriklausomybei. Diplomatas pažymėjo, jog Jungtinė Karalystė niekada nepripažino Lietuvos aneksijos, sovietinės okupacijos laikotarpiu sudarydama sąlygas veikti Lietuvos atstovybei Londone.

  Susitikime taip pat aptartas valstybių bendradarbiavimas gynybos, ekonomikos ir kultūros srityse. Ambasadorius atkreipė dėmesį, jog Jungtinė Karalystė, būdama įtakinga NATO sąjungininkė, atlieką svarų vaidmenį užtikrindama saugumą Baltijos ir Šiaurės Europos šalių regione. Buvo kalbėta apie artėjančio atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimą Jungtinėje Karalystėje, lietuvių bendruomenės indėlį į šios šalies ekonominį ir kultūrinį gyvenimą.

  Karalienė labai šiltai prisiminė savo vizitą į Lietuvą, vykusį 2006 metų spalį. 

  Nuotrauka skirta tik publikavimui www.urm.lt svetainėje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20180314_london.jpg

  Kovo 14 dieną Londone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Jungtinės  Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalių ryšių bei aktualiausius saugumo bei gynybos sričių bendradarbiavimo klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Kovo 14-16 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankysis Jungtinėje Karalystėje, kur susitiks su JK užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu, Parlamento žvalgybos komiteto pirmininku, parlamentinės grupės ryšiams su Lietuva nariais, JK ministrės pirmininkės patarėju užsienio politikos klausimais. Susitikimų metu bus aptarti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišaliai santykiai, saugumo ir gynybos klausimai, situacija Rusijoje, Rytų Ukrainoje, ES Rytų kaimynystėje.

  Dvišaliai santykiai »
  Martynas_Levickis_046.jpg

  Londone atkurtos Lietuvos šimtmečio šventė sostinės  gyventojams ir miesto svečiams priminė, jog mūsų valstybė šiemet mini išskirtinę sukaktį. Visą praėjusią savaitę šimtai tūkstančių žmonių miesto gatvėse, aikštėse ir viešajame transporte turėjo galimybę išvysti Lietuvos valstybės jubiliejų skelbiančių ženklų.

  Kultūros renginiai »

  Jungtinės Karalystės sostinė atkurtos Lietuvos šimtmetį pasitiks daugybe renginių – nuo poeto Antano Šimkaus eilių Londono metro, beveik pusšimčio skaitmeninių ekranų, skelbiančių apie Lietuvos atkūrimo šventę iki iškilmingo akordeonisto Martyno Levickio koncerto ir Lietuvos vėliavos iškėlimo ceremonijos sostinės Barkingo ir Dagenhamo rajono savivaldybėje.

  Atstovybių naujienos »
  Lancaster 2.JPG

  Sausio 31 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Jungtinės Karalystės (JK) parlamente surengė Baltijos šalių ir JK parlamentarų debatus ir politologų diskusiją. Šiais renginiais pradėtas oficialus šimtmečio pažymėjimo renginių Jungtinėje Karalystėje ciklas. Lietuvą atstovavo Seimo parlamentinių ryšių grupės su JK vadovas Mantas Adomėnas ir užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Egidijus Vareikis.

  Atstovybių naujienos »
  vcm zananavičius BRT.jpg

  Sausio 29 dieną specialiojoje Bendrųjų reikalų taryboje Briuselyje pristatyta naujausia informacija apie derybas dėl Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš ES bei patvirtintas Tarybos sprendimas, kuriuo papildomas 2017 metų gegužės 22 dienos mandatas (derybiniai nurodymai) Europos Komisijai deryboms su JK dėl pereinamojo laikotarpio. Lietuvą posėdyje atstovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata