Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje aptartas būsimasis ES daugiametis biudžetas ir išorės veiksmų finansavimas

Sukurta 2019.05.21 / Atnaujinta 2019.05.26 20:00
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje aptartas būsimasis ES daugiametis biudžetas ir išorės veiksmų finansavimas
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje aptartas būsimasis ES daugiametis biudžetas ir išorės veiksmų finansavimas

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 21 d. Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl Europos Sąjungos 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos išorinės ES dimensijos finansavimo.

   Ministrų diskusijų metu A. Zananavičius pabrėžė, jog būtina detaliai išnagrinėti būsimąjį finansavimo modelį Europos Sąjungos išorės politikai. „Europos kaimynystės priemonė turi išlikti atskiru instrumentu, kad būtų užtikrintas veiksmingas finansavimas. Ši finansavimo priemonė – vienas svarbiausių ES instrumentų. Tuo tarpu kitą finansavimo instrumentą, Europos plėtros fondą, raginame išlaikyti už būsimosios daugiametės finansinės programos rėmų – tai leistų įtraukti daugiau partnerių ir instrumentas būtų veiksmingesnis. Lietuva sutinka, kad paramos įšaldymo mechanizmas yra reikalingas, ypač jeigu paramos gavėjos paneigia pagrindines vertybes. Europos taikos priemonės Athena mechanizmą Lietuva taip pat siūlo išlaikyti atskiru instrumentu“, – posėdžio metu pabrėžė viceministras.

   Rengiantis birželio 20–21 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimui, ministrai aptarė būsimąją darbotvarkę: 2019–2024 m. ES strateginę darbotvarkę, ES daugiametį biudžetą, klimato kaitos, kovos su dezinformacija ir ES plėtros klausimus. Viceministras A. Zananavičius pažymėjo, kad rengiantis būsimajai ES strateginei darbotvarkei labai svarbu yra tinkamai suvaldyti lūkesčius, atliepti klimato kaitos ir plėtros klausimus, ambicingiau dirbti su dezinformacijos iššūkiais.

   Tarybos posėdyje pirmininkaujanti Rumunija pristatė informaciją apie balandžio 4 dieną vykusią Europos semestro konferenciją Bukarešte, taip pat informavo delegacijas apie gegužės 3 dieną vykusį ministrų susitikimą dėl Europos kultūrinio paveldo reaguojant į Paryžiaus Dievo Motinos katedros gaisrą. Savo ruožtu Europos Komisija pristatė komunikatą dėl teisinės valstybės stiprinimo ES.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   download (1).jpg

   Balandžio 23 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Jungtinių Amerikos Valstijų  ambasadoriumi Lietuvai Robertu S. Gilchristu vaizdo konferencijos metu aptarė dvišalį bendradarbiavimą atsakant į COVID-19 keliamus iššūkius. L. Linkevičius padėkojo už JAVparamą Lietuvai, įskaitant JAV Kariuomenės perduotas medicinos priemones.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_2985.jpg

   Kovo 24 dieną vaizdo konferencijos būdu užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti ES atsaką į COVID-19 pandemiją bei pritarti stojimo į Europos Sąjungą derybų pradžiai su Šiaurės Makedonija ir Albanija.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
   111.JPG

   Vasario 25 dieną Ankaroje vyko Turkijos žurnalistų asociacijos organizuota diskusija apie dezinformaciją. Lietuvos ir Turkijos žurnalistai pasidalino savo patirtimi apie dezinformacijos ir klaidingų žinių plitimą bei būdais su tuo kovoti.

   Atstovybių naujienos »

   Vasario 17 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje, kuriame diskutuota dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos ir rengtasi vasario 20 dieną vyksiančiai neeilinei Europos Vadovų Tarybai (toliau – EVT).

   Europos Sąjunga »
   49413430686_b185c89fb1_k(3).jpg

   Sausio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Šioje taryboje ministrai daugiausia dėmesio skyrė situacijai Afrikos Sahelio regione ir ES klimato diplomatijai.

   Daugiašaliai santykiai »
   48776612387_3362b51b1c_b.jpg

   Rugsėjo 23 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Niujorke, JAV, dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Čekijos ir EBPO kartu organizuotame renginyje dėl kovos su klimato kaita ir gerovės tikslų įgyvendinimo. Renginys organizuotas veiksmų klimato srityje viršūnių susitikimo paraštėse. Jame diskutuota apie klimato kaitos padarinius, poreikį didinti valstybių pastangas siekiant kovos su klimato kaita tikslų, būtinybę atsižvelgti į žmonių gerovę formuojant klimato kaitos politiką.