Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Japonijoje vyko Šiaurės ir Baltijos šalių bei Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko susitikimas

Sukurta 2020.06.26 / Atnaujinta 2020.06.26 14:28
  Japonijoje vyko Šiaurės ir Baltijos šalių bei Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko susitikimas

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Ambasadorius Gediminas Varvuolis pasveikino JBIC įsitraukimą šiame Europos regione ir dėmesį projektams Baltijos valstybėse. Tai buvo pirmasis NB8 formato renginys Japonijoje pastaraisiais metais ir pirmasis Lietuvos ambasados surengtas renginys po nepaprastosios padėties atšaukimo Japonijoje.

  Susitikimo metu aptartos JBIC investicijos į NB8 šalių startuolius per rizikos kapitalo fondą „NordicNinja“, taip pat potencialios investicijos į infrastruktūros projektus, tokius kaip „Rail Baltica“. Akcentuotas vis didesnis JBIC dėmesys atsinaujinančiai energetikai ir Japonijos atominės energetikos iššūkiai. Diskutuota pasaulio ir Japonijos ekonomikos klausimais – apie verslo veikimą postpandeminiame pasaulyje ir pasaulio tiekimo grandinių persiskirstymą, taip pat didesnį moterų įsitraukimą į ekonomiką.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  4.jpeg

  Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis lankėsi Lietuvos savaitės renginiuose Hiracukos mieste. Renginių metu buvo rodomas reportažas apie Sugiharos namus Kaune, vyko lietuviškų produktų pristatymas, surengta nuotraukų ekspozicija.

  Dvišaliai santykiai »
  1_1.png

  Spalio 7 dieną Lietuvos ambasada Tokijuje surengė antrąjį regioninį Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietryčių Azijos valstybėse dirbančių Lietuvos garbės konsulų susitikimą.

  Dvišaliai santykiai »
  50322504981_e07eb2c3f2_k.jpg

  Rugsėjo 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai aptarė užsienio ir saugumo politikos, regioninio bendradarbiavimo aktualijas, svarbiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, Covid-19 pandemijos ir klimato kaitos iššūkius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  Hiroshima3_1.jpg

  Rugpjūčio 6 dieną Hirošimoje (Japonija) vyko atominio bombardavimo 75-ųjų metinių atminimo renginys.

  95231_b4b73786f996393e37d404032e9db3ba.jpg

  Liepos 29 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, sujungusioje Gifu ir Kauno miestus.  Ambasadorius padėkojo Gifu prefektūros gubernatoriui, Yaotsu merui ir Lietuvos garbės konsului Gifu už suteiktą paramą Sugiharos namams Kaune.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »