Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Plakatas-533x800.jpg

Praėjusį šeštadienį Pekine, šiuolaikinio meno centre UCCA, buvo pristatyti Jono Meko filmai apie Andy Warholą. Parodyti du trumpametražiai filmai – „Award Presentation to Andy Warhol“ ir „Scenes from the Life of Andy Warhol”. Šis projektas – tai sudėtinė, šiuo metu UCCA vykstančios parodos „Becoming Andy Warhol“ dalis. Taip pat juo pradedamas ciklas renginių, skirtų J. Meko šimtmečiui Kinijoje ir P. Korėjoje paminėti.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Gegužės 22 d. lietuvių ir lenkų bendruomenės Pekine kartu paminėjo bendrą Abiejų Tautų Respublikos šventę – 230-ąsias bendros Konstitucijos priėmimo metines! Būdami kartu prisiminėme ne kas skiria, o tai, kas jungia mūsų tautas – tai bendra mūsų istorija, politinė ir ekonominė praeitis, be galo didelė svarba pasaulio teisės kūrimui. Smagus jungtinis lenkų ir lietuvių atlikėjų džiazo koncertas, jaukus piknikas tik dar labiau apjungė bendruomenes tarpusavyje.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Šiandien, gegužės 17 d. minime Tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją (International Day Against Homophobia, Transphobia and Biphobia). Todėl jungiamės prie visose pasaulio šalyse esančių ES delegacijų ir  ES šalių-narių ambasadų akcijos, kuria siekiama skatinti mažinti visų formų diskriminaciją, priešintis neapykantos nusikaltimams ir jų priežastims, ginti žmogaus teises ir laisves.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Gegužės 11 d. lietuvių režisieriaus Romo Zabarausko sukurtu meniniu filmu “Advokatas” prasidėjo Pekine organizuojamo projekto “Diversity Week 2021” kino festivalis.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
mmexport1619066385059.jpg

2021 m. balandžio 22 d. LR ambasadorė Diana Mickevičienė ir grupė ambasados diplomatų bei specialiųjų atašė virtualiai susitiko su LR garbės konsulu Korėjos Daegu mieste Dr. Kwang Bum Park. Tai buvo pirmasis nuotolinis naujai atvykusios Ambasadorės susitikimas su garbės konsulu, kuriam ji su džiaugsmu pranešė Lietuvos Vyriausybės sprendimą šiais metais atidaryti ambasadą Seule bei apie Korėjos Vyriausybės formalų pritarimą šiam svarbiam žingsniui, kuris neabejotinai suteiks didelį impulsą dvišalių santykių plėtrai.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
dm2.jpg

„Mielieji! Jau trečdalį amžiaus esame laisvi! Mūsų Lietuvos Respublikai jau daugiau nei šimtmetis, o sostinė Vilnius jau skaičiuoja 700 metų!  Sveikinu visus Kinijoje ir aplinkinėse Azijos valstybėse gyvenančius lietuvius ir Lietuvos piliečius su Kovo 11-ąja, mūsų Nepriklausomybės atkūrimo diena! Nepriklausomybė – tai laisvė: laisvė mąstyti, kurti, keliauti ir daryti tai, ką nori, tačiau tai - atsakinga laisvė! Todėl linkiu ne tik džiaugtis, bet ir saugoti mūsų laisvę, atsakingai ginti ją ir visada likti vieningiems!

Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Susitikimas su Korejos lietuviais1 2021-02-18.jpg

Vasario 18 d. Ambasados pakviesti Korėjos Respublikoje gyvenantys Lietuvos piliečiai susirinko į virtualų Vasario 16-osios minėjimą ir susikitimą su ambasadore Diana Mickevičiene ir ambasados Pekine komanda.  Lietuvos ambasadorė Diana Mickevičienė pasidžiaugė tuo, kad dėka šiuolaikinių technologijų suteikiamų galimybių net nepaisant pasaulinės pandemijos visiems  pavyko susiburti draugėn, paminėti Valstybės Nepriklausomybės dieną ir pasidalinti savo gyvenimo istorijomis ir mintimis apie glaudesnio bendravimo būdus.

Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.png

Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamentas kviečia dalyvauti pirmą kartą organizuojamame  nuotoliniame Lituanistinio ugdymo forume, kuris įvyks 2021 m. kovo 12 d. 14:30-19:00 val. (Lietuvos laiku). 

Forume bus kalbama apie lietuviškosios tapatybės išsaugojimą, dvikalbystės iššūkius ir lituanistinio ugdymo problemas. Renginyje kviečiami dalyvauti akademikai, diasporos tyrėjai, politikai, lituanistinio ugdymo praktikai, lietuviškų organizacijų užsienyje atstovai, tėvai, lietuviškose ar mišriose šeimose užsienyje auginantys vaikus.

Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Virtualus susitikimas 2021-02-17.jpg

Vasario 17 d. Lietuvos ambasada pakvietė lietuvius, gyvenančius ir dirbančios Kinijoje, į virtualų susitikimą paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Susitikimo metu ambasadorė Diana Mickevičienė pasveikino Pekino, Honkongo, Šanchajaus, Čingdao, Guangdžou, Tiandzino lietuvius su Vasario 16-ąja ir pristatė Lietuvos ambasados Pekine veiklos planus.

Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Lietuvos ambasados darbuotojai Kinijoje sveikina tautiečius Kinijoje, Korėjoje, Vietname, Tailande, Mianmare, Mongolijoje ir visame pasaulyje su visiems mums brangia Vasario 16-ąja ir siunčia linkėjimus nuo Didžiosios kinų sienos, ant kurios tokią reikšmingą dieną buvo iškeltos mūsų vėliavos per uraganinį vėją, o taip pat iš kitų Kinijos vietų. Kelkime vėliavas aukštai ir toli!

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Kinijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
WeRemember.jpg

Sausio 27 d. Lietuvos ambasadorė Diana Mickevičienė dalyvavo Lenkijos ir Izraelio ambasadų surengtame Tarptautinės Holokausto atminimo dienos minėjime.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
mmexport1610548364842.jpg

Sausio 13-ąją Lietuvos ambasada Kinijoje sukvietė Lietuvos draugus ir Pekine gyvenančius lietuvius

Istorinė, kultūros diplomatija »
24.jpg

Lapkričio 27 – 29 dienomis Siamene (Kinija) vyko tarptautinio fotografijos festivalio „Jimei x Arles“ atidarymo renginiai, kuriame šiais metais eksponuojamas lietuvių fotografo Tado Kazakevičiaus fotografinis ciklas „Tai, ko nebebus“ ("Soon to be Gone"). Paroda surengta Lietuvos kultūros atašė Kinijoje iniciatyva, bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu, Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos ambasada Kinijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha