Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20 (Šiuo metu telefono linijos neveikia, prašome kreiptis el. paštu: [email protected])
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Ambasadoje Pekine konsulinės paslaugos teikiamos ribota apimtimi

Sukurta 2022.09.21 / Atnaujinta 2022.09.21 10:02
  Lietuvos Ambasadoje Pekine konsulinės paslaugos teikiamos ribota apimtimi

  Šiuo metu Lietuvos ambasada Kinijoje veikia nuotoliniu būdu ir konsulinių funkcijų neatlieka, o skubią konsulinę pagalbą Kinijoje esantiems Lietuvos piliečiams teikia tiek, kiek įmanoma per nuotolį.

  Kinijoje esantys Lietuvos piliečiai dėl konsulinių funkcijų atlikimo gali kreiptis į kitas Lietuvos diplomatines atstovybes, o dėl skubios konsulinės pagalbos ‒ į kitų Kinijoje esančių Europos Sąjungos valstybių diplomatines atstovybes

  Paklausimus konsuliniais klausimais Lietuvos ambasadai Pekine galima siųsti el. pašto adresu [email protected] (į paklausimus atsakoma Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos darbo laiku), o ne ministerijos darbo laiku pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais teikiama el. paštu [email protected] arba tel. + 370 5 236 2444.

  DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Gyvenu Kinijoje. Kaip galėčiau pasikeisti Lietuvos Respublikos pasą?

  Dėl paso keitimo galite kreiptis į bet kurią kitą Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Rekomenduojame dėl konsulinės paslaugos iš anksto susisiekti su atstovybe, į kurią planuotumėte kreiptis, ir užsiregistruoti vizitui.

  Atvykus į Lietuvą pasą pasikeisti galima bet kuriame Migracijos departamento teritoriniame skyriuje.

   

  Esu Kinijoje ir man reikia skubiai grįžti į Lietuvą, bet neturiu galiojančio paso. Ar galiu Kinijoje gauti laikiną dokumentą, tinkamą kelionei?

  Dėl laikino kelionės dokumento (Emergency Travel Document) gavimo rekomenduojame kreiptis į bet kurios ES šalies narės diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

   

  Kaip būdamas Kinijoje galėčiau Lietuvos institucijoms pateikti išvykimo iš Lietuvos deklaraciją?

  Deklaruoti išvykimą iš Lietuvos galite:

   

  Kaip būdamas Kinijoje galėčiau gauti pažymą apie šeiminę padėtį?

  Dėl pažymos, patvirtinančios kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, galima kreiptis į pasirinktą civilinės metrikacijos įstaigą Lietuvoje asmeniškai, per įgaliotą asmenį, registruotu paštu ar per kurjerį, taip pat internetu per VĮ Registrų centro savitarnos svetainę. Dokumentų, kuriuos būtina pateikti, sąrašas skelbiamas čia.

  Dėl pažymos, patvirtinančios kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, pareikalavimo taip pat galima kreiptis ir į bet kurią kitą Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Daugiau informacijos prašome ieškoti atstovybės, į kurią ketinate kreiptis, interneto svetainėje.

  Jei Lietuvos išduoti dokumentai bus teikiami Kinijoje, juos būtina legalizuoti (jei dokumentai teikiami Kinijos Liaudies Respublikoje) arba patvirtinti apostile (jei dokumentai teikiami Honkonge arba Makao).

  Jei dokumentą reikėtų patvirtinti apostile (Apostille), šią konsulinę paslaugą galima užsisakyti Lietuvos diplomatinėje atstovybėje, kartu pateikiant pažymos, patvirtinančios kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, pareikalavimą.

  Jei dokumentą reikėtų legalizuoti, pirmiausia tai reikėtų padaryti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, tada ‒ Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoje Lietuvoje. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija neturi teisinio pagrindo tarpininkauti legalizuojant dokumentus užsienio valstybėse ar užsienio valstybių atstovybėse Lietuvoje. Įgalioti kitą asmenį atsiimti Jūsų užsakytą pažymą iš Civilinės metrikacijos skyriaus ir pateikti legalizuoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, tada –  Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoje Vilniuje, galima naudojantis Registrų centro savitarnos svetaine.

   

  Kaip būdamas Kinijoje galėčiau gauti pažymą apie pradėtą ikiteisminį tyrimą arba teistumą Lietuvoje?

  Pažymą apie pradėtą ikiteisminį tyrimą ar teistumą galima užsisakyti  elektroniniu būdu iš Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos arba kreipiantis į bet kurią kitą Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

  Jei Lietuvos išduoti dokumentai bus teikiami Kinijoje, juos būtina legalizuoti (jei dokumentai teikiami Kinijos Liaudies Respublikoje) arba patvirtinti apostile (jei dokumentai teikiami Honkonge arba Makao).

  Jei dokumentą reikėtų patvirtinti apostile (Apostille), šią konsulinę paslaugą galima užsisakyti Lietuvos diplomatinėje atstovybėje kartu pateikiant pažymos apie pradėtą ikiteisminį tyrimą ar teistumą pareikalavimą.

  Jei dokumentą reikėtų legalizuoti, pirmiausia tai reikia padaryti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, tada ‒ Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoje Lietuvoje. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija neturi teisinio pagrindo tarpininkauti legalizuojant dokumentus užsienio valstybėse ar užsienio valstybių atstovybėse Lietuvoje. Įgalioti kitą asmenį atsiimti Jūsų užsakytą pažymą iš Civilinės metrikacijos skyriaus ir pateikti legalizuoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, tada –  Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoje Vilniuje, galima naudojantis Registrų centro savitarnos svetaine.

   

  Kaip turi būti patvirtinti oficialūs Kinijos Liaudies Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuos teiksiu Lietuvos institucijoms ar įstaigoms?

  Dokumentai, išduoti Kinijos Liaudies Respublikos regionuose Honkonge arba Makao, turi būti patvirtinti pažyma (Apostille) šiuose regionuose ir papildomo legalizavimo tokiems dokumentams Lietuvoje nereikia.

  Institucijos, kompetentingos tvirtinti pažyma (Apostille) Honkonge išduotus dokumentus, kontaktiniai duomenys skelbiami čia.

  Institucijos, kompetentingos tvirtinti pažyma (Apostille) Makao išduotus dokumentus, kontaktiniai duomenys skelbiami čia.

  Visuose kituose Kinijos regionuose išduoti dokumentai turi būti legalizuoti Kinijos užsienio reikalų ministerijoje ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje.

  Dėmesio! Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos duomenimis Kinijos Liaudies Respublikos užsienio reikalų ministerija atsisako legalizuoti dokumentus Lietuvos Respublikos piliečiams. Šioje valstybėje išduotų civilinę būklę patvirtinančių dokumentų nelegalizuoja ir Kinijos Liaudies Respublikos ambasada (reikalų patikėtinio biuras) Lietuvos Respublikoje. Atsižvelgiant į susiklosčiusią ypatingą politinę situaciją šioje valstybėje, Kinijos Liaudies Respublikoje išduoti dokumentai, teikiami Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigoms kreipiantis dėl civilinės būklės aktų registravimo, apskaitymo ar kitų Civilinės būklės aktų registravimo taisyklėse nustatytų paslaugų ar asmenvardžių keitimo, gali būti priimamai nelegalizuoti.

  Daugiau apie dokumentų legalizavimą skelbiama čia.

   

  Kinijos notaro patvirtintą įgaliojimą teiksiu Lietuvoje. Ar jis galios?

  Tam, kad Kinijoje patvirtintą įgaliojimą galėtumėte teikti Lietuvoje, jis turi būti legalizuotas Kinijos užsienio reikalų ministerijoje, o vėliau pateiktas legalizuoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje.

  Daugiau apie dokumentų legalizavimą skelbiama čia.

   

  Ar Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija gali tarpininkauti gaunant Kinijos vizą?

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija negali tarpininkauti dėl užsienio valstybių vizų gavimo. Informaciją Kinijos vizų išdavimo klausimais teikia Kinijos Liaudies Respublikos ambasada Vilniuje.

   

  Kur turėtų kreiptis Kinijos piliečiai, norintys gauti Šengeno vizą trumpalaikiam apsilankymui Lietuvoje?

  Lietuvos Respublikos ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje šiuo metu nepriima prašymų išduoti Šengeno vizas. Susitarimai su Šengeno šalimis dėl atstovavimo išduodant vizas Kinijos Liaudies Respublikoje yra laikinai sustabdyti.

  Kinijos Liaudies Respublikos piliečius, kurie yra Europos Sąjungos piliečių šeimos nariai (sutuoktiniai, nepilnamečiai vaikai), dėl neatidėliotino poreikio iki 90 d. laikotarpiui vykti į Lietuvos Respubliką prašome kreiptis el. paštu [email protected].

   

  Ar Kinijos Liaudies Respublikos piliečių prašymai dėl Lietuvos Respublikos nacionalinės vizos išdavimo yra priimami Lietuvos Respublikos ambasadoje Kinijoje?

  Lietuvos Respublikos ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje šiuo metu nepriima prašymų išduoti nacionalines vizas. Dėl Lietuvos nacionalinės vizos gavimo Kinijos piliečiai gali kreiptis į bet kurią kitą Lietuvos vizų tarnybą užsienyje. Rekomenduojame iš anksto susisiekti su pasirinkta vizų tarnyba ir įsitikinti, kad užsieniečio prašymas dėl vizos išdavimo galės būti priimtas.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha