Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos susisiekimo ministras dalyvavo Kinijos rengiamame viršūnių susitikime su Vidurio ir Rytų Europos šalių vadovais

Sukurta 2021.02.12 / Atnaujinta 2021.02.12 04:17
  Lietuvos susisiekimo ministras dalyvavo Kinijos rengiamame viršūnių susitikime su Vidurio ir Rytų Europos šalių vadovais

  17+1 formato Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių viršūnių susitikime nuotoliniu būdu Lietuvai atstovaujantis susisiekimo ministras Marius Skuodis akcentavo Europos Sąjungos ir Kinijos bendradarbiavimo darbotvarkę bei dvišalį bendradarbiavimą logistikos ir transporto srityje.

  „Kaip Europos Sąjungos narė matome didelį potencialą Europos Sąjungai bendradarbiauti su Kinija, įgyvendinant ES ir Kinijos strateginę darbotvarkę“, – savo pasisakyme viršūnių susitikime pabrėžė M. Skuodis.
  Tuo pat metu, pasak jo, Lietuva teikia svarbią reikšmę dvišalių santykių su Kinija darbotvarkei, daugiausia dėmesio skirdama transportui bei logistikai, kurie Lietuvos atveju tradiciškai sukuria daugiau kaip 12 procentų  šalies  bendrojo vidaus produkto.
  Lietuva aktyviai dalyvauja įgyvendinant daugiarūšio transporto, jungiančio Vakarų Europos ir Skandinavijos rinkas bei Kiniją, sprendimus. Nepaisant COVID-19 poveikio pasaulinei ekonomikai, krovinių vežimo geležinkeliais iš Kinijos  per Lietuvą apimtis per 2020 metus išaugo beveik 5 kartus. Šiemet planuojama išlaikyti panašų krovinių srautą.
  Taip pat plėtojant dvišalį bendradarbiavimą, anot ministro, svarbūs inovatyvūs finansinių technologijų sprendimai, galintys palengvinti tarptautinę logistiką ir prekybą. 
  „Abipusė ekonominė nauda, atviros ir skaidrios rinkos, lygios verslo veiklos sąlygos – principai, kurie leistų mūsų šalių ir regionų ekonomikai sparčiau atsigauti po COVID-19“, – viršūnių susitikime kalbėjo Lietuvos susisiekimo ministras.

   

  Parengta pagal Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos spaudos pranešimą

  Naujienlaiškio prenumerata