Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +86 10 845 185 20
Faksas +86 10 659 065 07
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Minime Tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją

Sukurta 2021.05.17 / Atnaujinta 2021.05.17 13:00
  Minime Tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją

  Šiandien, gegužės 17 d. minime Tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją (International Day Against Homophobia, Transphobia and Biphobia). Todėl jungiamės prie visose pasaulio šalyse esančių ES delegacijų ir  ES šalių-narių ambasadų akcijos, kuria siekiama skatinti mažinti visų formų diskriminaciją, priešintis neapykantos nusikaltimams ir jų priežastims, ginti žmogaus teises ir laisves.

  Savo ruožtu Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė šia proga kvietė branginti kiekvieno piliečio laisves, laikytis tolerancijos ir puoselėti pilietinės visuomenės vertybes.

  „Šiandien minime Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną. Jaučiu pareigą kreiptis į jus  ir paprašyti prisiminti, kad laisvė buvo iškovota kiekvienam iš mūsų, nepriklausomai nuo tautybės, rasės ar lytinės orientacijos. Kiekvieno laisvė baigiasi ten, kur prasideda kito asmens laisvė, bet nė vieno žmogaus teisių negali sumažinti pagarba kito žmogaus teisėms, net jeigu tas kitas žmogus yra kitoks nei tu pats. Bandymas apsimesti, kad kitokių žmonių nesama, siūlymas jiems būti kaži kokioje „savo vietoje“ ir reikalavimas, kad kiti atitiktų tam tikrą išankstinį „teisingą“ vaizdinį, nėra laisvo žmogaus požymis. Laisvas žmogus nebijo kito vien dėl to, kad jis kitoks. Laisvas žmogus žino, kad jo likimas pirmiausia priklauso nuo jo paties pasirinkimų. Esame skirtingi, o kartu unikalūs, gebantys vienas kitą praturtinti“, – teigė premjerė.

  Vyriausybės vadovė taip pat pabrėžė, kad kiekvienas žmogus nusipelno pagarbos ir nelikti užribyje. Istorija mums teikia daugybę pamokų, kai pradėjusios flirtuoti su segregacija ir fobijomis, visuomenės nebežinojo, kaip sustoti, ir už tai sumokėjo žiaurią sąskaitą – žmonių gyvybėmis. Todėl net menkiausias neapykantos kurstymas privalo būti stabdomas. Neapykanta, o ne kitoniškumas yra tikroji grėsmė.

  Naujienlaiškio prenumerata