Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Šiuo metu prieš Lietuvą vykdoma hibridinio karo operacija, kurioje migracija naudojama kaip ginklas

Sukurta 2021.06.15 / Atnaujinta 2021.06.15 17:34
  G. Landsbergis: Šiuo metu prieš Lietuvą vykdoma hibridinio karo operacija, kurioje migracija naudojama kaip ginklas

  Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

  Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, situaciją Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje, aktualius regioninio saugumo klausimus bei ES ir Turkijos santykius. Ypatingas dėmesys skirtas padėčiai Baltarusijoje bei šioje šalyje vykdomiems brutaliems žmogaus teisių, demokratijos bei tarptautinių normų pažeidimams. Abiejų šalių ministrai sutarė, jog ir toliau koordinuos savo veiksmus, tiriant Baltarusijos režimo įvykdyto iš Atėnų į Vilnių skridusio keleivinio orlaivio nutupdymo aplinkybes bei reikalaus, kad šis piratavimo aktas sulauktų adekvataus tarptautinio įvertinimo.

  „Baltarusijos režimas tampa vis labiau neprognozuojamas ir kelia grėsmę ne tik savo tiesioginiams kaimynams, bet ir visai Europos Sąjungai“, - pareiškė G. Landsbergis ir pabrėžė, kad šiuo metu prieš Lietuvą vykdoma hibridinio karo operacija, kurioje migracija naudojama kaip ginklas.

  Graikijos užsienio reikalų ministras N. Dendias užtikrino, kad Baltarusijos šantažo akivaizdoje Graikija reiškia solidarumą su Lietuva ir yra pasirengusi pasidalinti savo kovos su nelegalia migracija patirtimi bei suteikti reikiamą paramą.

  Lietuvos ir Graikijos ministrai pabrėžė Europinio solidarumo svarbą bei būtinybę didinti dėmesį ES kaimynystėje vykstantiems procesams ir būti pasirengusiems reaguoti į ES  kaimynystėje kylančias pavojingas grėsmes.

  Ministrai aptarė ES-Turkijos santykius, kurie yra strategiškai svarbūs ir Graikijai, ir Lietuvai. G. Landsbergis pasidžiaugė, kad pastaruoju metu matome pastangas šiuos santykius sugražinti į pozityvumo vėžes. Jis pritarė, jog tolesnė ES ir Turkijos bendradarbiavimo plėtra turi remtis europinėmis vertybėmis ir principais bei pagarba tarptautinei teisei.

  Ministrų pokalbio metu aptarti dviejų valstybių ekonominiai ryšiai bei konstatuota, jog dar esama nemažai erdvės bendradarbiavimo stiprinimui, ypač tokiose srityje kaip kultūra, švietimas, finansinės technologijos ar gyvybės mokslai.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

  Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

  Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
  unnamed (1).jpg

  Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_2225.jpg

  Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
  info covid 2.jpg

  Baltarusijos Vyriausybės reikalavimu sumažinus Lietuvos diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje iki minimumo, nuo 2021 metų liepos 20 dienos Baltarusijoje vizos bus išduodamos tik išimtinais atvejais – Europos Sąjungos piliečių šeimų nariams, taip pat Baltarusijos piliečiams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose ir dirbantiems Lietuvos įmonėse.

  Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »

  Liepos 16 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje laikinoji reikalų patikėtinė informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie naujausią padėtį, susijusią su nelegalios migracijos srautais, pastaruoju metu į Lietuvą plūstančiais iš Baltarusijos pusės.

  Atstovybių naujienos »