Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

JAV Valstybės sekretorius A. Blinkenas išreiškė „plieninį solidarumą“ bei tvirtą paramą Lietuvos užsienio politikai

Sukurta 2021.08.22 / Atnaujinta 2021.08.22 11:09

Rugpjūčio 21 dienos vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretorius Antony Blinkenas paskambino Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui telefonu aptarti Kinijos agresyvią politiką, dvišalio bendradarbiavimo ir regioninio saugumo klausimus.

A. Blinkenas išreiškė tvirtą JAV politinę paramą Lietuvai siekiant vystyti ekonominius ryšius su Taivanu. Lietuvos ir JAV diplomatijos vadovai Kinijos vienašališkus agresyvius veiksmus ir politinį spaudimą Lietuvai įvardijo kaip visiškai nepriimtinus ir sutarė dėl dvišalių koordinuotų veiksmų, padedant Lietuvai atsilaikyti prieš Kinijos agresyvų spaudimą.

„Reiškiame plieninį solidarumą Lietuvai agresyvaus spaudimo akivaizdoje ir didžiuojamės turėdami tokį NATO sąjungininką ir ES partnerę kaip Lietuva”, – teigė A. Blinkenas.

„Vertiname tvirtą JAV paramą ir išskirtinį politinį bei diplomatinį solidarumą su Lietuva, kartu atremiant autoritarinių režimų spaudimą ir ginant demokratines vertybes”, – pažymėjo G. Landsbergis.

JAV Valstybės sekretorius taip pat padėkojo Lietuvai už aktyvią Lietuvos užsienio politiką ginant demokratines vertybes regione ir Europos Sąjungos lygiu bei aptarė bendrą atsaką į  Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomos hibridinę agresiją prieš Lietuvą ir kitas Europos valstybes, kuomet kaip politinio spaudimo priemonė yra organizuojamos nelegalios migracijos schemos, skleidžiama dezinformacija ir propaganda, vykdomas politinis šantažas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras ir JAV valstybės sekretorius sutarė toliau tęsti diplomatinių veiksmų koordinaciją dvišalio susitikimo metu.

Po pokalbio paviešintą JAV Valstybės departamento pranešimą rasite čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
ALBC 1.jpg

Rugsėjo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)−Lietuvos verslo tarybos (ang. American-Lithuanian Business Council, ALBC) delegacija. Delegaciją sudarė vienuolika JAV kompanijų, jau vykdančių ar planuojančių savo veiklą Lietuvoje bei atstovaujančių JAV gynybos, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, inžinerinių technologijų, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
51479211428_747e1abfa9_k.jpg

Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Random 4.jpg

Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur susitiks su Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
unnamed (1).jpg

Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

Atstovybių naujienos »
Untitled design.png

Liepos 22 dieną Vašingtono aikštėje Vilniuje bus minimos Sumner Welles deklaracijos 81-ių metų sukakties metinės. Ši šventė skirta padėkoti artimai Lietuvos sąjungininkei ir partnerei JAV už Baltijos šalių okupacijos nepripažinimo politiką.

Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »
3.jpg

Birželio 28 dieną Romoje (Italija) Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas susitiko su JAV Valstybės Sekretoriaus padėjėjo pareigas einančiu Philipu T. Reekeriu. Susitikimo metu aptarta dvišalių santykių plėtra, galimi dvišaliai aukšto lygio vizitai, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas tarptautiniuose formatuose.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »