Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis reiškia užuojautą dėl B. Louno mirties

Sukurta 2021.02.18 / Atnaujinta 2021.02.18 17:26

Mus pasiekė liūdna žinia dėl garsaus JAV gydytojo kardiologo, Nobelio taikos premijos laureato, Lietuvos piliečio Bernardo Louno (Bernard Lown) mirties.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą jo artimiesiems ir visiems jo bendražygiams. Didžiuojamės, kad ši išskirtinė medicinos pasaulio asmenybė yra kilusi iš Lietuvos ir niekada nepamiršo savo šaknų, kelis kartus lankėsi Lietuvoje. Neabejoju, kad šviesus B. Louno atminimas, jo aktyvi profesinė ir visuomeninė veikla, siekiant taikos ir branduolinio nusiginklavimo, yra ir bus ryškus įkvėpimas daugeliui mūsų“, - teigiama ministro užuojautoje.

Bernardas Lounas gimė 1921 metais Utenoje, Lietuvos žydų šeimoje, 1935 metais emigravo į JAV, kur 1945 metais baigė Jeilio universitetą. Dirbo kardiologu ir užėmė vadovaujančias pareigas žymiose JAV klinikose, skaitė paskaitas keliolikoje pasaulio universitetų. Šaltojo karo metais aktyviai dalyvavo tarptautinio branduolinio nusiginklavimo judėjimo veikloje, daug prisidėjo prie branduolinio ginklo platinimo uždraudimo. 1985 metais jam, kaip vienam iš judėjimo „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ lyderių, buvo  įteikta Nobelio taikos premija. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo B. Lounas du kartus lankėsi Lietuvoje.