Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis su Prancūzijos parlamentarais aptarė regioninio saugumo iššūkius bei situaciją Baltarusijoje

Sukurta 2021.06.14 / Atnaujinta 2021.06.14 17:11
   Ministras G. Landsbergis su Prancūzijos parlamentarais aptarė regioninio saugumo iššūkius bei situaciją Baltarusijoje
   Ministras G. Landsbergis su Prancūzijos parlamentarais aptarė regioninio saugumo iššūkius bei situaciją Baltarusijoje

   Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

   Ministras G. Landsbergis pasidžiaugė draugiškais ir aktyviais abiejų šalių santykiais, padėkojo už Prancūzijos indėlį į mūsų šalies ir regiono saugumą bei išreiškė viltį, kad ateityje mūsų bendradarbiavimas šioje srityje bus stiprinamas.

   Susitikime taip pat buvo aptarti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai. Svečiai domėjosi padėtimi Baltarusijoje, paskutiniu metu padidėjusiu nelegalių migrantų srautu iš kaimyninės valstybės, teiravosi, kokia pagalba reikalinga Lietuvai šioje situacijoje.

   Kalbėdamas apie Baltarusiją, ministras akcentavo, kad nelegalių migrantų gabenimo į Lietuvą veikla organizuojama Minsko režimo pareigūnų. „Tokie diktatoriaus veiksmai nukreipti prieš Lietuvos valstybę ir kartu visą Europą“, - pažymėjo G. Landsbergis.

   Prancūzijos parlamentarų delegacijos vizito Lietuvoje metu taip pat numatyti susitikimai su Seimo nariais ir Baltarusijos opozicijos atstovais bei apsilankymas Europos humanitariniame universitete.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

   Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

   Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
   unnamed (1).jpg

   Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_2225.jpg

   Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
   info covid 2.jpg

   Baltarusijos Vyriausybės reikalavimu sumažinus Lietuvos diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje iki minimumo, nuo 2021 metų liepos 20 dienos Baltarusijoje vizos bus išduodamos tik išimtinais atvejais – Europos Sąjungos piliečių šeimų nariams, taip pat Baltarusijos piliečiams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose ir dirbantiems Lietuvos įmonėse.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »

   Liepos 16 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje laikinoji reikalų patikėtinė informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie naujausią padėtį, susijusią su nelegalios migracijos srautais, pastaruoju metu į Lietuvą plūstančiais iš Baltarusijos pusės.

   Atstovybių naujienos »