Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui

Sukurta 2021.02.23 / Atnaujinta 2021.02.23 22:34
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui

   Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

   Ministrai taip pat dalyvavo Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštėse Ukrainos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Turkijos organizuotoje virtualioje diskusijoje, skirtoje aptarti žmogaus teisių pažeidimus Rusijos nelegaliai aneksuotuose Kryme ir Sevastopolyje bei tarptautinį atsaką į juos.

   Diskusijoje G. Landsbergis pabrėžė Rusijos atsakomybę už sistemines represijas prieš žmogaus teisių gynėjus, žurnalistus, pilietinės visuomenės atstovus, ypač – Krymo totorius, bei paragino tarptautinę bendruomenę tęsti politinį spaudimą Rusijai, reikalaujant užtikrinti žmogaus teisių apsaugą, paleisti neteisėtai įkalintus Ukrainos piliečius ir užtikrinti laisvą prieigą tarptautinėms žmogaus teisių stebėjimo misijoms.

   „Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas, kuriuo pripažįstama, kad Rusija kontroliavo Krymą jau nuo 2014 metų vasario 27 dienos, išsklaido mitą apie „taikų ir teisėtą Krymo prisijungimą prie Rusijos“. Tai stiprus teisinis argumentas, įrodantis Rusijos karinės agresijos Kryme faktą. Būtina imtis tolesnių veiksmų dėl Rusijos atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus pusiasalyje“, - kalbėjo G. Landsbergis.

   Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikime aptarti dvišalių santykių klausimai, Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą, situacija Sakartvele, Rusijoje ir Baltarusijoje, pasirengimas Ukrainos reformų konferencijai.

   G. Landsbergis pabrėžė nuoseklią Lietuvos paramą Ukrainos Europos ir euroatlantinei integracijai bei būtinoms reformoms. Ministrai aptarė ir pasirengimą Rytų partnerystės vadovų susitikimui. „Turime siekti ambicingos Rytų partnerystės darbotvarkės, suteikti laipsniškos integracijos į Europos Sąjungos vidaus rinką perspektyvą asocijuotoms partnerėms“, - teigė G. Landsbergis. Susitikime taip pat kalbėta apie kovą su dezinformacija, bendros istorinės atminties iniciatyvas, tolesnį bendradarbiavimą Liublino trikampio formate.

   Aptariant COVID-19 klausimą, Lietuva išreiškė supratimą Ukrainai dėl ją pasiekiančio nepakankamo vakcinų kiekio. Lietuva, kartu su kitais 12 ES užsienio reikalų ministrų kreipėsi į Europos Komisiją dėl sukūrimo mechanizmo, kuris padėtų Rytų partnerėms apsirūpinti vakcina taip pat inicijavo ir pasiūlė pagalbą Ukrainai, kai tik Lietuva turės galimybę ir bus pasiruošusi dalintis vakcinomis.

   Susitikime su metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais G. Landsbergis pažymėjo nepriklausomos ortodoksų Bažnyčios reikšmę Ukrainai. Sulaikytų ir įkalintų Ukrainos piliečių, tarp kurių yra nemažai Krymo totorių, artimieji papasakojo apie sunkias jų artimųjų kalinimo sąlygas ir kvietė tęsti tarptautinį spaudimą Rusijai dėl jų išlaisvinimo.

   „Lietuva nuolat prisimena, kad Rusijoje neteisėtai kalinami Ukrainos piliečiai. Jų išlaisvinimo klausimas yra keliamas tarptautinėse organizacijose“, teigė ministras G.Landsbergis.

   Šokiruojančios žmonių istorijos mums primena, su kuo Ukraina susiduria kovos lauke. Su priešu, kuris ne tik pažeidžia, bet panašu, jog tiesiog nepripažįsta žmogaus teisių, kuriam nerūpi tarptautiniai įsipareigojimai dėl Ukrainos teritorijos vientisumo, jis nemato reikalo užtikrinti religijos laisvės Krymo totoriams ar kitiems tikintiesiems ukrainiečiams. Tai visiškai prieštarauja ES vertybėms.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG-4c256d87ec3bb458695d92329b2b81ca-V.jpg

   Balandžio 30 dieną Severodonecko mieste Rytų Ukrainoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Robertą Gabulą pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Severodonecke pareigas.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_8069.jpg

   Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG-20210415-WA0006.jpg

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

   atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

   siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

   suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_7779.jpg

   Balandžio 15 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ir tarptautiniai klausimai, bendradarbiavimas NATO bei Europos Sąjungos (ES) formatuose. Lietuvos delegacijai vadovavo viceministras Arnoldas Pranckevičius, Turkijos – šios šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojas Farukas Kaymakcis.

   Dvišaliai santykiai »
   004 Baltijos šalių URM Vilniaus oro uoste .JPG

   Balandžio 15 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išvyko solidarumo vizito į Ukrainą. Vizito metu planuojami Baltijos šalių diplomatijos vadovų susitikimai su Ukrainos vadovybe, vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai, užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

   Daugiašaliai santykiai »