ĮKURTAS KINIJOS BENDRADARBIAVIMO SU CENTRINĖS IR RYTŲ EUROPOS ŠALIMIS SEKRETORIATAS
Ambasados ministrė patarėja, laikinai atliekanti ambasados vadovo funkcijas, Lina Žukauskaitė liepos 27 d. dalyvavo susitikime Kinijos užsienio reikalų ministerijoje, kurio metu buvo pristatytas naujai įkurtas Kinijos bendradarbiavimo su Centrinės ir Rytų Europos šalimis sekretoriatas.
Sekretoriatas įkurtas įgyvendinant Kinijos 12 priemonių, skirtų draugiško bendradarbiavimo su Centrinės ir Rytų Europos šalimis skatinimui, planą, kurį paskelbė Kinijos ministras pirmininkas Ven Džiabao (Wen Jiabao) Ekonomikos ir prekybos forumo, vykusio Varšuvoje šių metų balandžio 26 dieną, metu.
Prie Kinijos užsienio reikalų ministerijoje įsteigto Sekretoriato, kuriam vadovauja Kinijos užsienio reikalų viceministras p. Song Tao, veiklos taip pat prisijungė ir Sekretoriato narėmis tapo šios Kinijos institucijos: Kinijos komunistų partijos tarptautinis departamentas, Nacionalinė vystymo ir reformų komisija, Švietimo ministerija, Finansų ministerija, Transporto ministerija, Geležinkelių ministerija, Žemės ūkio ministerija, Komercijos ministerija, Kultūros ministerija, Kinijos Liaudies bankas, Radio, filmų ir televizijos valstybinė administracija, Nacionalinė turizmo administracija, Civilinės aviacijos administracija, Kinijos tarptautinės prekybos skatinimo taryba, Centrinis komunistinio jaunimo lygos komitetas, Nacionalinis vystymosi bankas, Kinijos eksporto-importo bankas.
Kinijos pusė skiria didelį dėmesį ryšių su Centrinės ir Rytų Europos šalimis skatinimui, įgyvendinant aukščiau minėtą Kinijos ministro pirmininko paskelbtą 12 priemonių planą.