Lietuva intensyvina bendradarbiavimą su Pietų Korėja
2018 m. kovo 5-6 dienomis ambasadorė Ina Marčiulionytė su darbo vizitu lankėsi Seule, Korėjos Respublikoje. Vizito metu ambasadorė susitiko su Korėjos Respublikos užsienio reikalų ministerijos generaliniu direktoriumi Europos klausimams Jung Ki-hong, Europos Sąjungos ambasadoriumi Michael Reiterer, Europos prekybos rūmų prezidentu Christoph Heider. Ambasadorė taip pat susitiko su Korėjos importuotojų ir finansinių paslaugų (fintech) asociacijų vadovais.
Susitikime su užsienio reikalų ministerijos generaliniu direktoriumi Europos klausimams ambasadorė padėkojo už šiltą Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės priėmimą, aptarė dvišalių santykių aktualijas, šiais metais planuojamus vizitus, derinamas dvišales sutartis ir padėtį Korėjos pusiasalyje.
“Lietuvos Prezidentės vizitas suteikia naują impulsą dvišalių Pietų Korėjos ir Lietuvos ryšių plėtrai,” - pabrėžė Korėjos Respublikos užsienio reikalų ministerijos generalinis direktorius Europos klausimams.
„Lietuva ir Pietų Korėja turi daug potencialo plėtoti bendradarbiavimą, ypač finansinių technologijų, gyvybės mokslų srityse. Tikimės sulaukti Pietų Korėjos mokslininkų ir verslininkų delegacijos 2018 m. rugsėjį Vilniuje vyksiančioje „Life Science Baltics“ konferencijoje“, - sakė ambasadorė I. Marčiulionytė.
“Dvišalė prekyba auga, tačiau dar išlieka daug neišnaudotų galimybių šiems ryšiams plėsti,” - pastebėjo ambasadorė.
Seule Lietuvos ambasadorė su Pietų Korėjos importuotojų asociacijos vadovais aptarė galimybes plėsti prekybinį bendradarbiavimą. Korėjos importuotojų asociacija pakvietė Lietuvos įmones dalyvauti Tarptautinėje Importuotojų parodoje Seule birželio mėnesį. Ambasadorė su fintech asociacijos atstovams pristatė Lietuvos galimybes tapti korėjiečiams vartais i Europą finansinių paslaugų srityje.
Kovo 5 d. ambasadorė Ina Marčiulionytė atidarė Mariaus Jovaišos foto parodą “Neregėta Lietuva”, skirtą valstybės šimtmečiui pažymėti.