*alt_site_homepage_image*
lt
en cn

Naujienos

RSS

PEKINE ĮVYKO KINIJOS - CENTRINĖS IR RYTŲ EUROPOS ŠALIŲ BENDRADARBIAVIMO KONFERENCIJA

Lietuvos ambasadorė Kinijoje Lina Antanavičienė rugsėjo 6 dieną dalyvavo pirmojoje Kinijos – Centrinės ir Rytų Europos šalių bendradarbiavimo konferencijoje, į kurią šio naujo regioninio bendradarbiavimo formato iniciatorė Kinija pakvietė visų regiono šalių nacionalinius koordinatorius. Aktyvesnis bendradarbiavimas su Centrinės ir Rytų Europos šalimis - tai nauja Kinijos užsienio politikos kryptis, kuriai šiuo metu skiriamas ypatingas dėmesys. Bendradarbiavimui su Centrine-Rytų Europa asmeninį dėmesį rodo pats Kinijos Liaudies Respublikos ministras pirmininkas Ven Džiabao (Wen Jiabao), šiandien susitikęs su konferencijos dalyviais. Būtent Kinijos ministras pirmininkas šių metų balandžio mėnesį Varšuvoje vykusiame ekonomikos ir prekybos forume  paskelbė „12 priemonių draugiškų ryšių su Centrinės ir Rytų Europos šalimis skatinimo planą“. Įgyvendindama numatytas priemones Kinijos užsienio reikalų ministerija bendradarbiavimo su Centrinės-Rytų Europos šalimis koordinavimui specialiai įkūrė Kinijos ir Centrinės-Rytų Europos šalių bendradarbiavimo sekretoriatą, kuriam vadovauja Kinijos užsienio reikalų viceministras Song Tao. Sekretoriato veikloje taip pat dalyvauja Kinijos komercijos, žemės ūkio, švietimo, kultūros ministerijos, Nacionalinė turizmo administracija bei Kinijos komunistų partijos centrinis komitetas. Rugsėjo 6 d. vykusios konferencijos metu visos sekretoriato veikloje dalyvaujančios ministerijos ir kitos institucijos apžvelgė ryšių su Centrinės ir Rytų Europos šalimis situaciją bei pristatė siūlomus bendradarbiavimo stiprinimo veiksmus, kuriuos žadama įgyvendinti 2012-2013 metais. Vykdant numatytas priemones, numatoma dar šiais metais Centrinės-Rytų Europos regionui skirti ypatingą dėmesį Šanchajuje vyksiančios didžiausios Azijoje turizmo parodos metu, kasmet didinti regiono šalims skiriamų stipendijų studijoms Kinijoje skaičių, netolimoje ateityje organizuoti kultūrinio bendradarbiavimo forumą bei fotografijų parodą, konferenciją ryšių švietimo srityje klausimais, jaunųjų politikos lyderių susitikimą, kitus renginius, kurie prisidėtų prie platesnių ryšių tarp Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos regiono skatinimo. Konferencijos metu pasisakiusi Lietuvos ambasadorė Lina Antanavičienė pasidžiaugė itin aktyviais Lietuvos-Kinijos dvišaliais santykiais bei įvertino naująjį bendradarbiavimo su Kinija formatą kaip dar vieną stiprų instrumentą draugiškų ryšių plėtrai. Lietuvos ambasadorė Lina Antanavičienė renginio metu taip pat davė interviu Kinijos nacionaliniam televizijos kanalui „CCTV News“, kurio metu kalbėjo apie Lietuvos ir Kinijos ekonominių ryšių dinamiką.

Lietuvos ambasadorė Kinijoje Lina Antanavičienė rugsėjo 6 dieną dalyvavo pirmojoje Kinijos – Centrinės ir Rytų Europos šalių bendradarbiavimo konferencijoje, į kurią šio naujo regioninio bendradarbiavimo formato iniciatorė Kinija pakvietė visų regiono šalių nacionalinius koordinatorius.

Aktyvesnis bendradarbiavimas su Centrinės ir Rytų Europos šalimis - tai nauja Kinijos užsienio politikos kryptis, kuriai šiuo metu skiriamas ypatingas dėmesys. Bendradarbiavimui su Centrine-Rytų Europa asmeninį dėmesį rodo pats Kinijos Liaudies Respublikos ministras pirmininkas Ven Džiabao (Wen Jiabao), šiandien susitikęs su konferencijos dalyviais. Būtent Kinijos ministras pirmininkas šių metų balandžio mėnesį Varšuvoje vykusiame ekonomikos ir prekybos forume  paskelbė „12 priemonių draugiškų ryšių su Centrinės ir Rytų Europos šalimis skatinimo planą“. Įgyvendindama numatytas priemones Kinijos užsienio reikalų ministerija bendradarbiavimo su Centrinės-Rytų Europos šalimis koordinavimui specialiai įkūrė Kinijos ir Centrinės-Rytų Europos šalių bendradarbiavimo sekretoriatą, kuriam vadovauja Kinijos užsienio reikalų viceministras Song Tao. Sekretoriato veikloje taip pat dalyvauja Kinijos komercijos, žemės ūkio, švietimo, kultūros ministerijos, Nacionalinė turizmo administracija bei Kinijos komunistų partijos centrinis komitetas.

Rugsėjo 6 d. vykusios konferencijos metu visos sekretoriato veikloje dalyvaujančios ministerijos ir kitos institucijos apžvelgė ryšių su Centrinės ir Rytų Europos šalimis situaciją bei pristatė siūlomus bendradarbiavimo stiprinimo veiksmus, kuriuos žadama įgyvendinti 2012-2013 metais. Vykdant numatytas priemones, numatoma dar šiais metais Centrinės-Rytų Europos regionui skirti ypatingą dėmesį Šanchajuje vyksiančios didžiausios Azijoje turizmo parodos metu, kasmet didinti regiono šalims skiriamų stipendijų studijoms Kinijoje skaičių, netolimoje ateityje organizuoti kultūrinio bendradarbiavimo forumą bei fotografijų parodą, konferenciją ryšių švietimo srityje klausimais, jaunųjų politikos lyderių susitikimą, kitus renginius, kurie prisidėtų prie platesnių ryšių tarp Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos regiono skatinimo.

Konferencijos metu pasisakiusi Lietuvos ambasadorė Lina Antanavičienė pasidžiaugė itin aktyviais Lietuvos-Kinijos dvišaliais santykiais bei įvertino naująjį bendradarbiavimo su Kinija formatą kaip dar vieną stiprų instrumentą draugiškų ryšių plėtrai.

Lietuvos ambasadorė Lina Antanavičienė renginio metu taip pat davė interviu Kinijos nacionaliniam televizijos kanalui „CCTV News“, kurio metu kalbėjo apie Lietuvos ir Kinijos ekonominių ryšių dinamiką.